Fjala eshte për një artist të ri, i cili me punën që bën, si vizatues në trendin hiper-realism, mahnit me ato se qfarë sjell për të gjithë adhuruesit e kësaj dege të artit. Vërtetë fjala është për një artist,...
Olsa dhe Olta këndojnë bukur, por kanë plasuar një temë të dhimbshme që shqiptarët i pëcjell gjithnjë, ndarja e familjes. Kjo është arsyeja që kjo këngë ka arrit 2 milion shikime në Youtube./GazetaOra.com
Një nga modelet më të mira që ka Shqipëria e që bënë pjesë në agjensionin më të madh të modës ‘Moda City’, Dolores Shkëmbi në Turqi u përzgjodh si fytyra më ë mirë e re në botën e modës...
E shtuna për Seadin do të ishte kulmi i përjetimit që nga fillimi i realizimit të ëndrrës së tij drejt skenës muzikore , pasi që në oren 20 Produksioni – Riki Production , kishte paralajmeruar lansimin ne Youtube dhe...
Rrjetet sociale tashmë janë bërë një fenomen global, në të cilin edhe ne jemi shumë prezent. Mirëpo, nuk janë vetëm kompanitë e mëdha që mund ta realizojnë një platformë të tillë, pasi që kësaj radhe, disa zhvillues kosovarë e...
Lekë Zeqiri futbollist  i Beselidhjes nga Prishtina, është vetëm 13 vjeqar. Leka është nga Prishtina ka treguar talent të shquar në ekipin prishtinas. Leka ka qenë në prova edhe në gjigjandin turk Galatasaray ku është në pritje të provave edhe...
video

A trembeni nga dinamiti?

Manekeni Valton PIRECI është 23 vjecar nga Prizreni ka marr pjesë në garën e bukurisë MISS & MISTER PAVARESIA 2016 në Prizren nën organizimin e Menaxher Shpejtim ZEJNELI. Në këtë garë bukurie ka fituar titullin MISTER MIQËSIA 2016 . Valtoni për...

Kori i korbave

Astrit Deharit Kujdes në këtë sprovë idile Tash e kemi zogun në grusht Ky është ai peshku i madh: Shpëtimi apo fundi ynë?... Fundi i tij shpëtim për ne Se bryma nuk vret sall një lule! Herët në agimin e parë Sa piku në shesh si meteor... Parandjenim...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË