Gara Revolucionare e Iranit e ka ndaluar një anije saudite të peshkimit dhe i ka arrestuar anëtarët e ekuipazhit të saj, raporton agjencia iraniane e lajmeve, në një kohë të tensioneve të rritura diplomatike të dy fuqive rajonale. Pesë shtetas...
Aktori i njohur John Heard është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçare.Ai është gjetur i vdekur të premten, në dhomën e tij të hotelit, në Palo Alto, Kaliforni. Karriera e Heard si aktor, filloi që në vitin 1970, por...
Morena Taraku diçka është nervoz, sepse ne këngën që e ka përcjell me video klip, ka plasuar një diss, kushedi ndaj kujt. T'i s'ke shlif për m'u ngjit te une, - thotë Morena Taraku në këngën/diss-in e saj në video...
ArkivaShqip në YouTube ka publikuar një këngë të lehtë të kënduar në duet nga Vjollca Haxhiu dhe Shkelzen Jetishi - Xeni. Muzika dhe orkestrimi i kësaj kënge është kryer nga truri i krijuesit të njohur shqiptar  Wirusi Tekstin e ka shkruar...
Motrat Hoxha vijnë me këngën e re me titullin "Tungjatjeta Oj Shqipni". Kjo këngë është publikuar në Youtube nga Produksioni "ARBONI" Teksti dhe muzika është shkruar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa këngën e ka orkestruar Enver Ibrahimi. Kënga ka porosi të qartë se...
Gjatë natës do të donim të flinim në mënyrë qetë dhe të rimarrim energji. Megjithatë, është e vështirë për të gjetur një person i cili kurrë nuk ka hasur disa ndjesi të çuditshme dhe të pakëndshme që shoqërojnë gjumin. "Bright...
Sot, në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë, i nominuari i Lëvizjes VETëVENDOSJE! për kryeministër të Kosovës, z.Albin Kurti, dhe deputeti i Lëvizjes VETëVENDOSJE!, z.Glauk Konjufca, takuan ambasadorin amerikan z.Greg Delawie. Në këtë takim u vlerësua mbarëvajtja e zgjedhjeve të 11...
Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen me Kryetarë të Degëve, të cilën e udhëhoqi kryetari i LDK-së njëherësh kryeministër i vendit Akademik Isa Mustafa. Gjatë mbledhjes u diskutua rreth organizimit të zgjedhjeve lokale që do të mbahen në...
Arrestohen tetë (8) persona të dyshuar për ‘mundësim në prostitucion dhe ofrim i lokaleve për prostitucion’, si dhe ‘marrje me prostitucion’ Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, në kuadër të veprimeve operativo-hetimore, me qëllim...
Nora Istrefi është e martuar me Robert Berishën, djali që është në skenë muzikore shqiptare ndoshta më gjatë sesa Nora. Qifti kanë kurorëzuar martesën e tyre me një vajzë të bukur. Kënga e re e Norës në duet me Robertin, është...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË