Nga: Jeta Zymberi - KultPlus Tepihu i kuq dhe tavolinat e dekoruara me të zeza po na paraprinin në këtë hapje solemne. Tingujt e lehtë të violinës po shoqëronin ardhjen e mysafirëve të cilët nuk kishin të ndalur. Koleksioni pranverë-verë...
Shkruan: Faton Mehmeti Klinton Zeqiraj është model dhe prezantues nga Tirana, karriera e të cilit cdo ditë e me tepër po shenon suksese. Eshtë djali nga Saranda i cili duket se ka lindur që të jetë pjesë e pandashme e...
Vanesa Sadriu nxenese e shkolles fillore ''Mic Sokoli'' në Slivove, perfaqesoi shkollen me poezine ''Plis Kosove'' ne Shqiperi ku dhe la gojehapur dhe te habitur te gjithe te pranishmit me zerin dhe aktrimin e saj perfekt. Ajo njekohsishte po...
video

Xhela ‘godet’ fort kamerierin

Këngëtari i muzikës popullore Xhela lansoi këngën e re të tij “Kamerier” me tekst dhe muzikë nga autori shumë i kërkuar Kreshnik Avdiu, i cili njëherit është pjesë e ekipit të solistit në fjalë. “Kamerier, pyeti sonte krejt çka po...
Me një zë të ëmbël e melankolik, Qëndresa, ka sjellur super këngën, “I huaj”, e cila po diskutohet shumë nga ndjekësit e saj. Intepretimi i saj i veçant, ka dhënë sinjale të forta se e ardhmja e saj në muzikë...
htë publikuar kënga e paralajmëruar nga Premtimi dhe Fatmir Kida e titulluar “Mas Miri”. Bashkëpunimi i dy këngëtareve sjellë një kënge të bukur dhe ritmike. Teksti dhe Muzika janë realizuar nga Muzik Studio Mbreti Records, kurse tingujt e Pianos janë...
Nga: Asllan Dibrani Të shkruash për një njëri me famë të madhe është  privilegj për  gazetarin. Po të shkruash për portretin e një të reje me  reputacion ndërkombëtar dhe  bashkëvendëse nga Malësia e Gallapit  dhe nga  fshati Dushkajë ish Dabisheci,për...

Fëmiu talent, dhe patriot!

Shkruan: Artan A. Ukaj Jo kot thonë se fëmijët me talent të theksuar, tërheqin vëmendjen e të gjithëve. I tillë është edhe ky djalosh i lindur në një familje me edukatë e moral, i cili qysh në moshën katër vjeçare,...
video

GentB ft. LordMc – Çdo moment

Qysh të rinj,Gent Bublaku dhe Benard Fazliu kanë filluar të merren me muzikë.Ata nga moshatarët e tyre njihen si talenta të veqantë në shkruarjen e teksteve.. Ata pas shumë këngeve të tyre qe krijonin ne studion e tyre te "inskenuar",...
“Je si rrush”, mbanë titullin kënga e këngëtarit pejan, e cila pritet të zgjoj vëmendjen e ndjekësve të shumtë që ai ka për momentin. Një dedikim dhe një mesazh plotë emocione, i cili kurorëzohet me më të bukurën ndjenjë,...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË