Një postim i ish kryeministrit Sali Berisha në faqen e tij të Facebook ka ngjalluar shumë reagime në lidhje me kampin e të rinjve socialist në Jalë. Kamp ky i cili ka nisur në më shumë se 1 javë më...
Nga: Esad Gjonbalaj Plavë Guci 6 Shtator 2017 Shkollaret e Plavë Gucisë filluan edhe këtë vit shkollor me dëshirë të madhe për të pushtuar horizontet më të larta të dijes. Në Plavë Guci shkolla në gjuhë shqipe ka në këto vendbanime, në...
Ish- ministri Saimir Tahiri bëhet nostalgjik, ai ka postuar një fotot të fëmijërisë së tij në Facebook,  ku tregohen një ngjashmëri e madhe mes tij dhe djalit, Drini . Në të majtë të fotografisë duket një imazh i vjetër, për...
Intervistë e Arlind Qorit dhënë gazetares së “Ditës” Entela Resuli – Arlind, ndoshta një pyetje e gjerë, por vlen të bëhet, çfarë po ndodh me arsimin në Shqipëri? Me arsimin, fatkeqësisht, po ndodh i njëjti proces shkatërrimi i ngadaltë si...
Tragjedia e madhe greke që pushtoi Athinën nga zjarret nga dita në ditë nxjerrë rrëfime të trishta që e kanë prekur publikun deri aty sa janë sensibiluzar në mënyrë të pakufishme me humbjet e jetëve të dhjetra njerëzve. Ajo që...
Fatkeqësia më e madhe e një vendi është kur reformat i bëjnë militantët dhe jo ekspertët. Çfarë bëri rilindja? Vetë nga emri nuk mori asgjë prej atyre që u quajtën rilindas, madje për më tepër degjeneruan dhe emrin...
Ora News ka publikuar intervistën me një 26 vjeçar nga Elbsani i cili ka kaluar një jetë të vështirë me betejnë kundër drogës. "Kurioziteti, shoqëria e keqe". Kështu e ka nisur rrugëtimin...

Mirë se vjen në Shqipëri!

Faleminderit që vjen në perlën e përdhunuar politikisht.Kishe dëgjuar shumë histori për këtë vend por kjo që do të të rrëfej është realitet. Pra, mirë se vjen në Shqipëri, ne vendim tim për ujin e të cilit paguaj më shtrenjtë...
PROJEKTI TAP dhe RRUGA LUBONJË - REHOVË - RROSHANJ! E dini sa kushton gjithë projekti i TAP-it? 7 Bilion Euro! E dini sa kushton Rruga që kërkon populli i fshatrave Lubonjë - Rehovë - Rroshanj? Vetëm 300,000 Euro e barabartë...
Fal drejtimit dinjitoz nga drejtoresha e përgjithshme  Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke pësuar ndryshime të shumta në kushtet e ambjenteve akomoduese. Vëmendje maksimale po i kushtohet mjediseve të përbashkëta, ku ndër...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË