E shtunë, 4 Korrik, 2020

Featured

Ja cilat janë 6 përfitimet shëndetësore të çokollatës

Mos i besoni legjendat urbane që thonë se çokollatat nuk ju bëjnë mirë. Në fakt çokollata ka përfitime shëndetësore. Lexojini ato më poshtë dhe këtej e tutje do hani më shumë çokollata. Çokollata ndihmon për trajtimin...

Këto janë 5 shenjat më egoiste të horoskopit

Mos mbani rreth vetes njerëz egoistë. Këto shenja horoskopi mendojnë vetëm për veten dhe do t’ju lënë gjithmonë në baltë. Epo, bëjnë mirë të ndryshojnë, të gjithë duhet të mendojnëpër të tjerët ndonjëherë. DASHI Kur e kuptoni...

“Revolucion” në Skoci, lines dhe produktet higjenike falas për gratë

Skocia ka bërë një hap shumë të madh në drejtim të emancipimit. Parlamaenti ka marrë vendimin që linesat dhe produktet hifgjenike do të jenë falas për vajzat e gratë.  “Period Products Scotland Bill”, u miratua të martën...

Dashuri në kohën e ko…ronavirusit

Bota është duke përjetuar kohë të vështira me qarkullimin masiv të koronavirusit. Kjo situatë ka shërbyer si frymëzim për artistë të ndryshëm. Artisti i rrugës Tvboy i ka kushtuar koronavirusit një murale me titullin ‘Dashuria në kohën e...

Detaje të reja/ Ja si i ndihmoi vajza e Eli Farës trafikantët të arratiseshin

Mësohet se vajza e këngëtares së njohur Eli Fara ka qenë e përfshirë në operacionin gjatë të cilit u arrestua botuesi Henri Çili. Roxhensa Kapurani, e njohur si Marina Fara, akuzohet nga prokuroria se ka ndihmuar...

Pak ditë më parë u solidarizua me të prekurit nga koronavirusi: Papa Françesku ka një ftohje të lehtë, shtyn disa takime

Vatikani ka njoftuar se sot se që nga e enjtja Papa preferon të rrijë në mjediset e Domos Sanctae Marthae, për shkak të një ftohjeje të lehtë. “Sot paradite Ati i Shenjtë, pasi kremtoi Meshën, vijoi, në...

Rama jep lajmin në kongres: Nga 1 janari i vitit 2021 paga minimale do të jetë 30 mijë lekë

Paga minimale e shqiptarëve do të rritet. Këtë shpresë iu ka dhënë kryeministri Edi Rama punëtorëve në fjalën e tij gjatë kongresit të Partisë Socialiste Kreu i PS theksoi se nga 1 janari 2021 paga minimale do...

Tragjike/ Emigranti shqiptar humb jetën në vendin e punës

Një tjetër punëtor shqiptar ka humbur jetën. Bëhet fjalë për një emigrant shqiptar që jetonte në Itali, dhe ka pësuar një aksident në punë në 28 shkurt.Ngjarja tragjike ka ndodhur në provincën e Cuneos, më 26 shkurt.

Dyshoheshin se ishin me koronavirus, çifti nga Maqedonia arratisen nga spitali

Një rast sa qesharak aq edhe serioz ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut. Dy persona janë arratisur nga spitali ku mbaheshin pasi dyshohej se mund të ishin me koronavirus. Pacientët ishin në një nga spitalet e vendit, duke pritur rezultatete...

Pacientët dalin nga spitali të shëruar nga koronavirusi, mjekët kërcejnë “Liqenin e mjelmave”

Dy mjekë të koronavirusit kërcejnë në mënyrën më gazmore të mundshme “Liqenin e mjelmave” ndërsa përcjellin 6 pacientë plotësisht të shëruar nga spitali... Dy persona nga stafi mjekësorë kinez janë kapur në kamera duke ekzekutuar versionin e...
- Advertisement -

Latest News

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...
- Advertisement -

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...