Nje balade e bukur e kenduar me mjeshteri dhe embelsi qe e karakterizojne profilin e kesaj kengetareje , me pamje te bukur nga  bregdeti shqiptar , ky videoklip sjell kenaqesi per syrin dhe veshin e shikuesit.. Kohet e fundit Vjollca...
Foto e parë Sofra shqiptare në San Vendemiano (TV-Itali) Nga: Florim Zeqa Qyteti San Vendemiano në veri-lindje të regjionit të Venetos, i njohur si vendi i prodhimit të rrushit dhe vërave më kualitative në pjesën veriore të Italisë, nga viti 2010 e...
Armend Shabani sjell projektin më të ri, pas bashkëpunimit të suksesshëm me këngëtaren Mirsa Kerçeli, me këngën "I/e dashuruar", e cila ishte mirëpritur nga publiku, Armendi kishte pauzuar sa i përket realizimit të ndonjë kënge të re, mirpo ishte...
Foto e parë Nga Ermira Babamusta Artisti Italian Matteo Brento konfirmon pjesmarrjen e tij në eventin më të madh humanitar “Shpresë për Shqipërinë” edicioni i 3-të, organizuar nga Gentjan Dema. Koncerti humanitar mbahet me 8 Maj 2016 ora 20:00 në Bulevardin...
Miss-Mister Super Model do mbahet me daten 5 Maj ne Serbi. Para se te niset ne Serbi Vetoni premton befasi ne garen me te madhe te bukurise ne Ballkan, ku do te marrin pjese Kosova, Mali i Zi Serbia, Greqia,...
Goditja e tyre e radhës është kënga “Pa Qëllim”.Ata edhe kësaj radhe na kanë dëshmuar që talenti i tyre thjeshtë nuk njeh kufi.Ata edhe kësaj radhe kanë publikuar këngën e përshtatur me tekst.Janë dy këngëtarë që mund të premtojnë...
Më siguri ju kujtohet seriali “Jeta e Një Toke” realizuar më një herë pas luftës në Kosovë. Teuta Krasniqi që tash më e njihni nga disa seriale komedi dhe emisione, ajo në fakt karrierën e aktores e filloj në...
Nga: Jeta Zymberi - KultPlus Tepihu i kuq dhe tavolinat e dekoruara me të zeza po na paraprinin në këtë hapje solemne. Tingujt e lehtë të violinës po shoqëronin ardhjen e mysafirëve të cilët nuk kishin të ndalur. Koleksioni pranverë-verë...
Shkruan: Faton Mehmeti Klinton Zeqiraj është model dhe prezantues nga Tirana, karriera e të cilit cdo ditë e me tepër po shenon suksese. Eshtë djali nga Saranda i cili duket se ka lindur që të jetë pjesë e pandashme e...
Vanesa Sadriu nxenese e shkolles fillore ''Mic Sokoli'' në Slivove, perfaqesoi shkollen me poezine ''Plis Kosove'' ne Shqiperi ku dhe la gojehapur dhe te habitur te gjithe te pranishmit me zerin dhe aktrimin e saj perfekt. Ajo njekohsishte po...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË