Shpallje
Era Istrefi ka folur në një konferencë për shtyp para finales së botërorit Rusia 2018. Këngëtarja jonë së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam do të performojnë në stadiumin Luzhniki të Moskës në ceremoninë përmbyllëse të kampionatit botëror. Kur u...
Në një deklaratë për mediat Nikolla iu përgjigj akuzave të PD-së se po mbahen peng dëftesat e 420 mijë nxënësve. Ministrja theksoi se nuk ka asnjë dëftese me gabime dhe se dëftesat po shpërndahen. Nikolla qartësoi se tenderi është...
Takimi i Presidentit Donald Trump në Mbretëreshën gjatë udhëtimit të tij në Mbretërinë e Bashkuar shënon fundin e një historie të gjatë takimesh midis monarkut britanik dhe kryetarëve të shteteve amerikane. Në sundimin e saj 66-vjeçar, Mbretëresha Elizabeta II ka...
Ivan Perisic, futbollisti më i mirë i Kroacisë në ndeshjen gjysmëfinale të Botërorit kundër Anglisë, rrezikon të mungojë në finalen e së dielës. Raportohet se 29-vjeçari që luan me Interin pas ndeshjes me ‘Tre Luanët’ u dërgua në spital për...
Kur në fushën e Europianin luante Shqipëria, një nga tifozet shqiptare që tërhoqi më shumë vëmendjen e mediave botërore ishte ish banorja e Big Brother Rike Roçi. E njohur për trupin e saj të bukur dhe gjoksin tërheqës Rikja u...
Londra është pushtuar nga një numër i madh qytetarësh protestues anti-Trump. Me mijëra qytetar kanë dal në rrugë kundër Presidentit Amerikan gjatë vizitës së tij në Mbretërinë e Bashkuar. Trump ndodhet në Londër për pjesëmarrje në Samitin e NATO-s i shoqëruar...
Gjykata e Tiranës vendosi të shpallë fajtor ish kryebashkiakun e  Kavajës, Elvis Roshin për akuzën e falsifikimit të formularëve dhe e dënoi atë me 60 ditë punë në interes publik. Gjatë seancës gjyqësore, Rroshi dhe avokati i tij nuk kundërshtuan...
Gjatë ditës së Premte në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit është për marrë për shqyrtim figura e gjyqëtarit Tom Ndreca. Ndreca njihet si një nga anëtarët e Gjykatës së Lartë, i gjykuar për dosjen e “21 Janarit. Ndreca ka dalë...
Luftëtari i Europës është për turp. Humbje turpëruese për gjirokastritët në debutimin e tyre në turin e parë kualifikues të Europa League. Në Letoni skuadra e sllovenit Milos Kostic u mposht me rezultatin e thellë 5-0 nga vendasit e...
Këngëtarja e njohur Bleona Qereti shënoi rikthimin e saj në muzikë pak javë më parë me baladën e saj më të re. “I don’t need your love” titullohet kënga e saj më e fundit, e cila është pritur mirë nga...

Përcjellni GazetaOra.com

417,631FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË