Nga: Rikela Fusha MSc.c Shëndet Publik Një ditë teksa isha duke punuar para kompjuterit, hap rastësisht Spam-in, vendndodhjen e e-maileve të dërguara kryesisht nga njerëz të panjohur apo subjekte me pak/aspak...
Pamje të pazakonta nga Durrësi. Vetëm pak metra nga bregu i detit, pamja është e padukshme. Pushuesit kanë mbetur të habitur nga panorama që iu ka ofruar sot plazhi dhe bregdeti i Durrësit. Si...
Ditën e sotme është hapur gara për kandidatët jogjyqtarë për Gjykatën e Lartë. Anëtarët jogjyqtarë përbëjnë 1/5 e totalit të numrit të anëtarëve. Meta i dërgoi letër KLGJ për plotësimin e vakancave në Gjykatën e Lartë.
Lulzim Basha, kreu i PD-së i është kthyer sërish protestave, ku përmes një postimi në rrjetin social Facebook  paralajmëron se ditën e hënë në orën 20:00 do të zhvillohet protesta e radhës nga opozita. Ai...
Rudina Hajdari i është drejtuar me një status në “Facebook", presidentit Ilir Meta dhe ish-deputetit të Partisë Demokratike në Tropojë, Besnik Dushaj, duke iu dhënë një porosi kur të jenë para bustit të babait të saj, Azem...
Prej muajsh është përfolur kudo në mediat rozë romanca mes vajzës së ish-deputetes Majlinda Bregu, Kejdës dhe djalit të ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Erik Fullanit. Ata janë parë në disa vende nën shoqërinë...
Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në “Facebook”, shkruan lidhur me 'Ramaformën'. Ai thotë se fajin nuk e ka Reforma e bërë me 140 vota në Kuvend tre vjet më parë, por transformimi i saj në Ramaformë,...
Ngjarja e djeshme në qytetin e Kavajës, ku humbi jetën një kalimtar dhe mbetën të plagosur 5 persona ishte mjaft tronditëse. Por Poicia bën të ditur se pesë persona ka rënë në prangat e Policisë së Kavajës...
Nga Roland Qafoku Sot është 4 korriku, dita e Pavarësisë së SHBA-ve. Nuk besojmëse ka një komb tjetër në rruzull që festa e pavarësisë të një kombi tjetër të ketë kaq shumë rëndësi sa festa kombëtare e SHBA-ve për Shqipërinë. Jemi populli më proamerikan në Botë.Jemi populli që miqësinë ndaj Amerikës...
Drejtoresha e marrëdhënieve me mediat në Partinë Demokratike, Elona Meço, ka pushuar nga puna ditën e djeshme, kameramanin zyrtar të PD-së, Igli Zela. Igli Zela, punonte si kameraman zyrtar i Partise Demokratike, prej gjashtë vitesh dhe ish-kameraman...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË