Shpallje
Një turmë e madhe me arinj polar ka zbritur mbi një fshat në Veriun e Largët të Rusisë, duke kërkuar ushqim. Ata e kanë vendosur vendbanimin nën rrethim, me autoritetet dhe vullnetarët duke u përpjekur shumë për të parandaluar incidente...
Si do të cilësohej nga ne ky ‘çrregullim’, mangësi apo dhuratë nga Zoti? Olivia Farnsworth, një vajzë dhjetë vjeçare, nga Huddersfield mund të mbijetojë pa gjumë dhe ushqim. Ajo gjithashtu nuk ndjen dhimbje dhe është cilësuar si...
Një nga profesorët më të njohur në Greqi në fushën e sizmiologjisë, Spyridon Pavlidis, ka shpjeguar me detaje se përse disa nga zonat më të prekura nga tërmeti ishin në Thumanë dhe disa rajone të Durrësit.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar në Durrës ekipin izraelit, të cilët po bëjnë vlerësimet dhe ekspertimet e banesave të dëmtuara nga tërmeti. Kreu i shtetit shqiptar, duke i falënderuar thotë se ata jo vetëm na...
Një princ nga Emiratet e Bashkuara Arabe, djali i sundimtarit të qytetit të Sharjah u gjet i vdekur në apartamentin e tij luksoz ne Londër këtë verë, si pasojë e një overdoze me kokainë, pas një nate të shfrenuar seksuale...
Shqipëria e fillon kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020, ndërkohë që rajoni ku vepron organizata përballet me sfida të konsiderueshme sigurie dhe të demokracisë. Në një diskutim në Komisionin e Helsinkit, anëtarë të delegacionit të Shqipërisë në Asamblenë...
Kur Kieu ishte 12 vjeç, nëna e saj i kërkoi asaj të bënte një punë. Por jo thjesht një punë. Kieu u ekzaminua së pari nga një mjek, i cili i dha asaj një “certifikatë të virgjërisë”....
Gazeta Ora dhe portali rehatfare.al kanë ndjekur nga afër në terren situatën "post- tërmet". Në një nga investigimet që synojnë sigurinë e qytetarëve është konstatuar një fenomen që vë në rrezik jetën e shumë njerëzve. Në Kompleksin...
Qeveria shqiptare ka vendosur të tërhiqet nga ndërtimi i rrjetit 5G në vend. Këshilli i Ministarve ka miratuar sot një marrëveshje për garantimin e sigurisë në rrjetin 4G dhe 5G. Ky vendim ka ardhur pas...
Mjekët janë heronjtë e heshtur të Shqipërisë çdo ditë, por sidomos në ato më vështirat. Të tillë ishin edhe mjekët e Spitalit Universitar të Traumës në Tiranë, të cilët me punën e tyre heroike u kujdesën për...

Përcjellni GazetaOra.com

417,631FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË