Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shkruar një letër kryeministrit Edi Rama, zëvendës kryeministrit Erion Braçe dhe ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ku paralajmëron se një tërmet apokaliptik do të godasë Ballkanin. Duke...
Kryeredaktori i Syri.net, ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin 'Debati' nga Roland Qafoku. Në një diskutim mes kolegësh gazetarë, në puntatën e fundit të emisionit për këtë sezon, ku vëmendja ju dha rolit të medias...

Gjahu dhe preja e rradhës

Nga dr. Xhoi Jakaj Disa këshilla për të përballuar stresin e sulmeve online dhe abuzimin e portaleve me titujt bombastik që serviren për lexuesit Portalet janë shëndërruar në vampir energjie dhe...
Duket se Berati cdo ditë e më shumë po tërheq mes historisë dhe artit të tij arkitekturor shumë turistë, por jo vetëm, edhe shumë vendas kanë zgjedhur të pushojnë në qytetin e një mbi një dritareve. Pas...
Vera është stina e koktejeve më shumë se cdo sezon tjetër. Megjithatë shpesh ne e kemi të pamundur të përzgjedhim mes shijesh, mbase sepse mundësia për të provuar larmishmërinë e tyre të tejskajshme është shumë e vogël....
18 km në jug të Sarandës, je përballë një pamjeje mahnitëse të detit gurkali, dhe ishujve të vegjël shkëmborë me një bimësi të egër të dendur, Ksamilit. Në një lartësi nga 7.5 deri në 15 metra mbi...
Mbrëmjen e djeshme u rihapën dyert e Teatrit Kombëtar, ku aktori Mehdi Malka u ngjit në skenë me një shfaqje në shenjë revolte për atë që po ndodh. Monodrama “Marr guximin” nga aktori Mehdi Malka ishte monodrama...
Berati është një nga qytetet më të bukura të Shqipërisë dhe ka disa arsye pse duhet të vizitoni Beratin në Shqipëri. Historia e tij, arkitektura e mahnitshme, por mbi të gjitha dashuria që vendasit kanë për qytetin...
Policia Rrugore e Tiranës nuk i ka kursyer masat ndëshkuese për shoferët, të cilët lëvizin me xhama të zinj. Sipas Policisë Rrugore të kryeqytetit, gjatë kësaj jave, si rezultat i kontrolleve të ushtruara janë...
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij zyrtar në Facebook një mesazh të aktorit Ndriçim Xhepa, ku ky i fundit mbështet shembjen e teatrit. Sipas Ramës, aktori Ndriçim Xhepa ndonëse është një...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË