Altin Basha ka folur për çështjen e Teatrit Kombëtar si dhe takimin që zhvilloi së bashku me disa artistë të tjerë me kreun e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nga ku u tha se u arrit marrëveshje. Ai tha...
“Qeveria vazhdon historinë e mohimit kur thotë se negociatat janë hapur”. Kreu i PD, Lulzim Basha, në një takim me të rinjtë e FRPD, ka vazhduar fushatën kundër qeverisë përsa i përket cështjes së hapjes negociatave. Basha ka arritur deri...
Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me gjendjen e sistemit shëndetësor në vend. Ajo e cilëson atë si një sistem të kalbur që mbahet në këmbë nga mjekë heronj. Reagimi...

Mos ngurroni, provojeni fatin!

Manekinia e famshme, Bar Refaeli, është njëra prej atyre femrave e cila nuk ngurron të shfaqë trupin e saj jashtëzakonisht seksi në poza mjaft provokuese, por jo vetëm kur pozon për revista apo shëtit nëpër pistat e modës. Ajo...
Kryetari i PDIU-së në qarkun e Elbasanit Servo Mehmeti, me anë të një postimi në Facebook, ka sulmuar faqen online ‘Jeta Osh Qef’ në lidhje me qendrimin që po mban duke damkosur kauzën Came. Në postimin e tij ai shkruan: Të...
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ndërmarrë një sërë masash lidhur me mbrojtjen e konsumatorit. Me në krye drejtorin e drejtorisë së Tiranës, Sefer Sefa, AKU ka ndërprerë ditën e sotme aktivitetin për katër subjekte. Problemet që ato...
Policia e Shtetit ka reaguar pas videos së publikuar nga PD një ditë më parë, ku Fredi Alizoti, i pëfshirë në çështjen e Babales thotë se është kontaktuar dhe është marrë nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit,...
Se muzika tallava tanimë po dëshiron të hyjë edhe si vlerë kombëtare, nuk don shumë koment. Mbase fajtorë janë intitucionet kombëtare që nuk i kanë dhënë drejtim kahjes së përparimit të muzikës popullore shqiptare. Në videon mëposhtë do të çuditeni pak...

Fjalimi i fundit i Gjergj Kastriotit

Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannowich, me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire ». Teksti prej 131 faqesh është botuar në vitin 1779 nga shtëpia botuese J.J.Kesler, Frankfurt. Gjergj Kastrioti, i sëmurë,...
Ne videon mëposhtë do të keni rastin të kuptoni 5 gjëra që nuk i dini për Kokainë. Derisa në Kosovë mund të bleni marihuanë në çdo dyqan që Sony Play Station dhe duket qartë që është rrjet i organizuar. Policia nuk...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË