Shpallje
Nga Mero Baze Nevoja për të votuar një ligj për shkollën e Magjistraturës me 84 vota, ka të bëj me faktin se këtë vit, Shkolla e Magjistraturës mund të ngelet pa studentë magjistratë, nëse nuk bëhet ky ndryshim. Është një...
“Gjatë 1 viti, nga Njësitë e Mbrojtjes së Fëmijëve u menaxhuan 1650 fëmijë në situatë risku, nga të cilët 929 janë raste të reja. Ajo që vihet re dhe për të cilën strukturat tona kanë patur reagim të menjëhershëm është...
Dy drejtuesit e protestës së Partisë Demokratike për teatrin, Kastriot Çipi dhe Robert Budina, rezultojnë të dënuar për vjedhje fondesh të filmave me vendim të formës së prerë. Gazeta ka zbuluar vendimin e marrë nga Gjykata e Rrethit Tiranë, e...
Në një intervistë paraditen e sotme në TV Skampa, Kryetari i Bashkisë së Elbasanit për tre legjislatura ka dhënë shenjat e para të tërheqjes së tij nga rikandidimi për Bashkinë e Elbasanit. Sejdini ka thënë se vitin tjetër në...
Drekën e sotme në Krimet e Rëndra në orën 13:00 është thirrur përballja e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste Taulant Balla me Kreu e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Pas padisë së depozituar nga Balla në 27 Qershor, Gjykata...
Paraditen e sotme Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka bërë një thirrje të fortë për institucionet shqiptare lidhur me fëmijët e mitur që përfshihen në ngjarje kriminale. Në një konferencë të organizuar nga Ministria e Drejtësisë “Drejtësia për të...
Në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Londër, ku janë pjesëmarrës një pjesë e madhe drejtuesish të vendeve të Bashkimit Europian po zhvillohen punimet mbi ecurinë e këtyre vendeve. Në fjalimin e komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn është vendosur si...
I ftuar në emision “Opinion” Maks Velo ka rrëfyer një histori të ndodhur vite më parë me një vajzë simpatike franceze. Vajza e quajtur Odile Daniele u njoh me Velon në bibliotekë në një kohë kur ndalohej që të...
Paraditen e sotme përpara ILDK-së është marrë për shqyrtim rasti i Gjyqtarit Admir Thanza, përfaqësues në Gjyakatën e Lartë. Sipas tre kollonave kryesorë të kontrollit, pastërtisë së figurës. Pasurisë dhe aftësisë profesionale, Thanza rrezikon të futet në rrjetën e...
Me një makinë të mbuluar me lule, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Parlamentin e vendit, ku u betua për mandatin e dytë radhazi si president, por të parin me fuqi ekzekutive. Që nga kjo e hënë, Turqia...

Përcjellni GazetaOra.com

417,660FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË