E premte, 10 Korrik, 2020

Featured

U plagos nga Fatmir Kolecaj, niset me urgjencë drejt Tiranës komandanti i FNSH Shkodër

Është nisur me urgjencë drejt tiranës komandanti i FNSH Shkodër. Ai u plagos pasditen e sotme nga autori i vrasjes së dyfsishtë në Rëshen të Mirditës, Fatmir Kolecaj,  i cili hapi zjarr ndaj policisë dhe më pas vrau veten, duke...

Gjesti prekës, 9-vjeçari me nanizëm dhuron për bamirësi paratë e mbledhura për të

Quaden Bayles u bë shumë i njohur në një video virale, ku shihej duke qarë si pasojë e bulizmit për sëmundjen e tij. Së fundi familja e tij ka bërë të ditur se  ka refuzuar udhëtimin në...

Sherr në transmetimin live, motrat Kardashian përleshen me njëra-tjetrën (Video)

Familja Kardashian është gjithnjë në qendër të vëmëndjes. Mes dy motrave Kim Kardashian Ëesti dhe Kourtney Kardashiani ka pasur gjithmonë debate të ashpra, por nga inserti i tyre të episodit të ardhshëm të shfaqjes së familjes “Keeping up...

Situatë alarmante, 17 të vdekur nga koronavirusi në Itali

Ka shkuar në 17 numri i viktimave nga koronavirui në Itali. Një tjetër person ka ndërruar jetë, duke e çuar numrin e të vdekurve në 17. Ndërkohë numri i të prekurve ka shkuar mbi 500.

Detaje nga vetëvrasja e Fatmir Koleci/ Pranoi të dorëzohej dhe më pas hapi zjarr në mënyrë të befasishme ndaj policisë

Pas vetëvrasjes së autorit të krimit të dyfishtë në Rrëshen, ka reaguar edhe Policia e Shtetit. Në njoftimin e Policisë thuhet se , pasi i kanë rrethuar banesën, Kolecaj ka hapur zjarr ndaj tyre në mënyrë të befasishme, dh për...

Rrezkiu i koronavirusit, prefekti italian futet në karantinë

Italia është prekur nga koronavirusi dhe më shumë se 500 persona janë infektuar. Prefekti i rajonit të Lombardisë, Attilio Fontana njoftoi se do të vetëkarantinohej për 14 ditë pasi një prej kolegëve të tij është i infektuar...

Vrau ish-bashkëshorten dhe kunatin dy ditë më parë, vret veten Fatmir Koleci

Ngjarja e rëndë që ndodhi dy ditë më parë në Rrëshen, tronditi opinionin publik. Sipas Fax Neës pasi vrau ish-bahkëshorten dhe vëllain e saj autori Fatmir Koleci ka vrarë veten në banesën e tij në fshatin Zejmen...

Harry-t dhe Meghan-it i prishen planet, vila ku ata do të jetojnë është e rrethuar nga kanabisi

Pas largimit nga Mbretëria Princ Harry dhe Meghan Markle u zhvendosën në Kanada në ishullin Vancouver Dyshja e njohur që tashmë kanë nisur jetesën e thjeshtë janë zhvendosur në një vilë, të cilën e kanë blerë për vlerën e 18...

Gjonaj tha që Meta bën show, reagon presidenca: Trego shokët Etilda!

Ditën e sotme ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj i është përgjigjur akuave të Presidentit Ilir Metaduke thënë se po bën një show presidencial  për sa i përket emërimeve në  Gjykatën Kushtetuese, duke i konsideruar si ‘halli që ka për reformën në...

Ishte izoluar në spitalin e Sarandës si i dyshuar me koronavirus, del përgjigja për 15 vjeçarin afgan

Kanë dalë rezultatet e analizave për 15-vjeçarin afgan Hamit Muhameti,I cili dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi dhe  një ditë më pare u izolua në Spitalin e Sarandës Mësohet se 15-vjeçari afgan nuk është prekur nga virusi vdekjeprurës...
- Advertisement -

Latest News

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...
- Advertisement -

SKANDAL/ Infektohet me Covid punonjësja e kopshtit dhe e mbajnë të fshehtë, fëmijët të rrezikuar

Ditën e djeshme emisioni investigativ “BOOM” publikoi një skandal në kopshtin publik  ‘Katër Stinët’  ku një punonjëse  ka rezultuar me Covid-19 dhe pavarësisht këtij fakti çdo gjë mbahet sekret. Fëmijët vijojnë...

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të miturave, 9 dhe 13 vjeç. Sipas...

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e planit të rindërtimit për kombinatin...