Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Enis Sulstarova, i ka mëshuar kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, rreth idesë për minishengenin ballkanik. Nëpërmjet një shkrimi, të botuar edhe në llogarinë e...
Kandidati nga rradhët e VV-s për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se edhe Podujeva do të përfshihet nga era e ndryshimit. Bulliqi, në emission televiziv në...
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca një ditë më parë ka marrë vendim për shfuqizimin e vendimeve të kundërligjshme, në kundërshtim me nenin 20 të Ligjit Nr. 03/L-122 për Shërbimin...
Janë arrestuar gjashtë persona nga policia e Vlorës pasi po tentonin të fusnin në Shqipëri fibra Amiant të cilat kanë përmbajtje kancerogjene. Rasti në fjalë ka ndodhur në Vlorë dhe është sekuestruar një furgon mallrash, një traget dhe sasia e...
Është e dhimbshme situata në Kinë ku zyrtarët lokalë kanë mbledhur kafshët shtëpiake nga familjet e tyre për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, sipas aktivistëve të kafshëve. Muajin e kaluar filloi frika për përhapjen e sëmundjes mga...
Është bërë e zakonshme që studentët që kundërshtojnë Ramën nëpër takime, nxirren jashtë me forcë. Kështu ka ndodhur edhe në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Universitetit të Mjekësisë, ku Rama ishte i pranishëm. Dy studentë kanë ngritur zërin duke thënë...
Vazhdojnë aksidentet në rrugët e vendit teksa një tjetër ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Voskopojë. Nga informacionet paraprake mësohet se mjeti ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin. Ne...
Një tjetër shqiptare është duke pasur sukses në skenën e politikës në një shtet të huaj. Bëhet fjalë për motrën e moderatores së njohur shqiptare, Sonila Meço. Rezarta Reimann po kandidon për t’u bërë anëtare e Këshillit...
Ka rënë në prangat e policisë avokati I Agron Begos, profesorit që ngacmoi seksualisht një vajzë në shkollën e mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier. Niko Bega, 23 vjeç u arrestua pas një videoje të publikuar dje në emisionin “Stop”....
Në fshatin Baz të Matit rrëshqitja e dherave rrezikon shembjen e dy banesave. Edhe pse banorët thonë se kanë kërkuar ndihmë nga autoritetet, ende nuk ka pasur një ragim për problemin e tyre. Janë 15 familje...

Përcjellni GazetaOra.com

411,009FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË