E martë, 11 Gusht, 2020

Featured

Rrënqethëse, dalin dëshmi të reja nga jetimorja e Shkodrës: Roja e futi vajzën në dhomë dhe dëgjuam të bërtiturat, pastaj…

Dëshmi të tjera për abuzime seksuale në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër janë publikuar ditën e sotme. Ndoi Rripa, i cili ka jetuar aty nga viti 2004 deri në 2013 konfirmon fjalët e Adriana Berishës dhe Ervis Zefit, dhe...

Befason Saimir Tahiri: Nuk jam larguar nga politika, do të flasë drejtësia!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur pas përfundimit të seancës prej 6 orësh në Apel. Në fjalën e tij para mediave ai ka thënë se nuk është larguar asnjëherë nga politika, por dorëzoi mandatin për tu përballur me...

Ndërron jetë një grua e prekur nga Covid-19 në Spitalin Infektiv, MSH deklaratë zyrtare

Një 81 vjeçare ka ndërruar jetë ditën e sotme në Spitalin Infektiv. Sipas MSH, 81-vjeçarja vuante nga Insuficience multiorganore kronike të dekompensuar (kardiake, renale, metabolike, diabet insulinovartes). Ministria e Shëndetësisë: Nuk ka vdèkje nga COVID19, 81 vjeçarja ishte asimptomatike, ndërroi jetë...

LAJMI I FUNDIT/ Tirana në kaos: Bie nga pallati një person, aksidentohet një i moshuar dhe humb jetën një…

Tre ngjarje të rënda kanë ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Një person ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe ka humbur jetën, një tjetër ka rënë nga lartësia e një pallati si dhe një 60-vjeçar është aksidentuar...

Tragjedi në Kukës, mbytet 16-vjeçari në liqenin e Fierzës

Një ngjarje e rëndë është shënuar rreth orës 14:25, në liqenin e Fierzës, në vendin e quajtur Gostil i Poshtëm. Duke u larë në liqen, është mbytur shtetasi K.S., 16 vjeç, banues në lagjen Gostil, Kukës. Për gjetjen e 16...

Abuzimi seksual me të mitur, Pojana: Duhet të ketë reagim të fortë dhe të ashpër nga institucionet, dënim shembullor për autorët

Anëtari i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ishte i ftuar në një intervistë në programin e mëngjesit për Radio Tirana 2 për të folur në lidhje me fenomenin shumë të rëndë të abuzimit me të mitur dhe marshimit që...

Marko Gjuriq falenderon Qeverinë Hoti: Kosovën e quan “Provincë serbe”: “Lista Serbe do të vazhdojë të japë kontribut me punën e saj në qeverinë...

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë dhe Metohi i Serbisë, Marko Gjuriq, e ka vlerësuar si të drejtë vendimin e sotëm të qeverisë së Kosovës për heqjen e ndalesës së tregtisë, duke thënë se ky vendim është dashur...

LAJMI I FUNDIT/ Mijëra qytetarë dhe aktivistë marshim kundër përdhunimit

Pas rastit të abuzimit të një 15-vjeçareje nga roja i shkollës dhe disa adoleshentë në Babrru, kanë nisur edhe reagimet e qytetarëve në vend. Ditën e sotme në orën 16:00 u lajmëruan disa tubime dhe marshime në Tiranë, Durrës dhe...

Propozohet në Kuvendin e Shqipërisë kthimi i dënimit me vdekje

Rasti i përdhunimit të 15-vjeçares në Babrru nga ish-roja i shkollës dhe tre adoleshentë hapi punimet e seancës plenare. Deputeti Halit Valteri doli me një propozim për kryetarët e grupeve parlamentare. Me tone të ashpra, Valteri tha se kush prek fëmijërinë...

Tiranë/ Aktivistët zhvillojnë protestë kundër vaksinave të COVID-19 dhe 5G-së

Dhjetëra aktivistë dhe mbështetës të teorive konspirative marshuan të martën në Tiranë kundër vaksinës së koronavirusit të ri COVID-19, të cilët e cilësuan si një mjet të elitave për të kontrolluar popullsinë. Alfred Cako,  botues librash konspirativë dhe njëkohësisht njëri...
- Advertisement -

Latest News

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë...
- Advertisement -

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...