Sot, Kuvendi, pritet që të zgjedhë anëtarët e rinj në Gjykatën Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i ka dërguar Kuvendit dy listat e renditjes së kandidatëve për dy vendet vakante, më 14 tetor 2019.
Korsia e re e bicikletave e sapo përfunduar tek Selvia është shkatërruar gjatë natës. Duket se ky dëmtim i bërë ndaj këtij investimi të paguar me taksat e qytetarëve ka qenë i qëllimshëm, pasi është dëmtuar pothuajse...
Ditën e sotme ish-deputeti Klevis Balliu është shprehu përmes një interviste për Gazeta Ora lidhur me situatën e ndërlikuar në Unazën e Re. Mes të tjerash ai thotë se zgjidhja vjen vetëm përmes dialogut, dhe fton institucionet...
Praga përbëhet nga kulla të përjetshme me magji dhe intriga ... Qyteti është një labirint me rrugë të shtruara me pllaka dhe oborre, një thesar i fshehur që çdo udhëtar i rastësishëm do të dëshironte ta eksploronte....
Drejtësia shqiptare pritet që të rihapë hetimet në lidhje me rrëzimin e avionit të drogës në Ishëm të Durrësit, në vitin 2016, i cili drejtohej nga italiani Guido Guidi. Edhe pse u dënua nga gjykata, Guidi, arriti...
Një mijë e një probleme ka transporti public në Tiranë. Përpos vonesave me oraret, trafikun e madh dhe kushtet miserable që ofrojnë linjat e urbanëve, qytetarët duhet të përballen edhe me një problem tjetër. Shoferë të papërgjegjshëm që...
Një tjetër skandal në lidhje me sigurinë ushqimore ka mbërthyer Shqipërinë. Vendi ynë, është ndër vendet e para që importojnë produkte ushqimore nga Turqia. Marketet në Shqipëri janë të tejmbushura me çokollata dhe ëmbëlsira nga Turqia, ushqime...
Partia Socialiste po shkon drejt riorganizimit të brendshëm dhe duket se pjesëmarrja ditën e sotme në Parkun Olimpik është masive. Gjatë fjalës hyrëse, të cilën e ka mbajtur Elisa Spiropali, ministrja dhe...
Ditën e sotme Partia Socialiste e Shqipërisë zhvillon pranë Parkut Olimpik zgjedhjet brenda partisë, konkretisht për zgjedhjen e delegatëve të PS të cilat do të mbahen më 16 nëntor. Pjesëmarrës në këto zgjedhje të cilat janë shumë...
Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e përgjithshëm Arben Ristani dhe zotin Ilir Dervishi.

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË