Duket se hiti i filmave të verës 2019 i përket absolutisht “La Casa de Papel” serialin e Netflix, i cili është kthyer për shikuesit me sezonin e tretë më 19 korrik. Pjesa e tretë...
Bjeshkët e Nëmuna janë padyshim një atraksion turistik i jashtëzakonshëm për vendin tonë, edhe pse ne shpesh nuk i kushtojmë rëndësinë e duhur. Megjithatë për këtë vend sa të bukur aq edhe misterioz ka një legjendë.  Legjenda thotë...
Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Krislen Keri, ka bërë të ditur një sërë masash që janë marrë për të evituar pritjet e gjata të fëmijëve që udhëtojnë me familjet e tyre. Përmes një postimi në facebook,...

Grida Duma: Ta zhdukim historinë!

Grida Duma është shprehur rreth situatës së Teatrit Kombëtar, ku e konsideron si detyrë mbrojtjen e teatrit jo vetëm nga artistët, por nga të gjithë qytetarët. Mes të tjerash ajo ironizon zhdukjen e historisë në kohë, duke...
Kolegji i Posaçëm i Apelimit shpall vendimin për gjyqtarin, njëherësh Kryetarin e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, duke e shkarkuar përfundimisht nga sistemi për shkak të pasurisë. Në seancën e zhvilluar në KPA, Zaganjori...
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe deputeti i PS, Ervin Bushati inspektuan punimet e kryera, teksa vlerësuan transformimin që ka pësuar sot një nga zonat më problematike dhe të harruara të Tiranës.
Nga dr. Xhoi Jakaj Këto ditë vere ka aq shumë mllef dhe inate brenda shpirtit njerëzor, të gjithë janë kundër gjithë të tjerëve, nese bëhet protestë pse po bëhet se ka sfond politik, nëse...
Pak ditë pas denoncimit të bërë publik nga gazetari Marjon  Gorica për shkelje të sigurisë ushqimore nga kompania e përpunimit të qumështit “LUFRA”, ku data e skadencës fshihej lehtësisht mbi shishet e nënprodukteve të qumështit, ka reaguar AKU.
ROUTE WB6 quhet iniciativa më e re, ku Përtej Barrierave është tashmë partner implementues dhe do të punojë për tre vitet e ardhshme duke u fokusuar në tematikën e vullnetarizmit. Ky projekt tre vjeçar drejtohet nga Zyra Rajonale e Bashkëpunimit...
Nga Orjola Pampuri Gruaja; nene, bashkeshorte, bije, moter, amvise, profesioniste... Sa shume gjera brenda nje qenieje hyjnore, sa shume role duhet te luaje brenda nje dite, e kushedi sa e lodhur...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË