Shpallje
Sociologu Ergys Mërtiri ka bërë një postim në facebook-un e tij ku ka është shprehur me tone të ashpra për inxhinieren Luljeta Bozo. Mërtiri shkruan se shqiptarët mbëtën të mahnitur pas inxhinieres e cila veç këshilave si...
Në Burrel është regjistruar një grabitje me armë zjarri, ku është sulmuar një shtetas që sapo kishte dalë nga banka.Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 22:00. Sipas raportimeve shtetasi me inicialet D.B., sapo kishte tërhequr nga banka...
“Uashingtoni zyrtar nuk ka inkurajuar kurrë një ide për ndryshim kufijsh”, kështu është shprehur ambasdori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Ambasadori  Kosnett i bëri këto deklarat një interviste  për “Jeta në Kosovë”,  ku ndër të tjera ka...
Presidenti francez Emmanuel Macron ka thirrur një konferencë donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Presidenti francez ka bërë të ditur gjatë një mbledhje të liderëve të Këshillit Europian në Bruksel, që data e...
THUMANË– Shkolla e shkatërruar e Thumanës ishte rindërtuar 2 muaj më parë për 580 milionë lekë pas dëmtimit nga tërmeti i 2018, ja kush fshihet pas. Kompanitë dhe pronarët e tyre e rikonstruktuan dy muaj më parë shkollën 9-vjeçare ‘Ramazan Jangozi’...
Një sasi prej 2 ton mish pule është bllokuar nga drejtoria e AKU Vlorë pasi ishte i infektuar me salmonelë. Ngarkesa vinte nga polonia dhe nga analizat ka rezultuar që përmbante bakterin e salmonelës.
Qeveria shqiptare ka planifikuar ndërtimin e disa lagjeve të reja për të strehuar banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.Mësohet se vendet e ndërtimit do të jenë në Durrës, Tiranë dhe Laç. Është ende në diskutim...
Prokurori i Përgjithsëm Olsian Çela ka mbajtur sot një takim me prokurorë dhe drejtues të Prokurorisë dhe Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Problemet që u diskutuan në takim lidhen me funksionimin e policisë gjyqësore, vleresimin e performancës...
Banka Qendrore e Kosovës ka marr vendim që t’ua marr licencën që e kishin për të operuar.  Vendimin e Bordit Ekzekutiv për marrje të licencës  ka arsyetuar guvernatori Fehmi Mehmeti. Fatos Shala*– “Iute Credit” dhe...
Kokaina hyn në Europë  përmes rrugëve dhe mjeteve të shumta, por rritja e trafikimit në vëllim të madh duke përdorur kontejnerë të anijeve detare, qëndron si një sfida kryesore për zbatimin e ligjit. Kokaina është droga stimuluese...

Përcjellni GazetaOra.com

417,596FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË