Shpallje

Rehati në Atdhe…

Në lagjen Bajram Curri të Prizrenit u finalizua ndërtimi i kompleksit të shtëpive , me investitor afaristin e njohur shqiptar në Gjermani – Urim Hoxhaj. Me çelësa në dorë është motoja që ka proklamuar prej kohësh kompania ” Zielbau GmbH”...
Qytetarë të Republikes se Kosoves, Jam pjestar i Policise se Kosoves tani e 13 vite, Operator i Njesise Speciale, deshta ti flas disa fjale ne lidhje me publikimet te cilat behen neper portale ku thuhet se Vetvendosje ka punu ne...
Një këngëtar që po hyn fuqishëm në estradën shqiptare është Ardian Rexhepi, për të cilin mund të themi se është pasardhës i Labinot Tahirit, pikërisht për shkak të ngjashmërisë së zërit dhe stilit në muzikë. Kënga e tij më e...
Lëvizja Vetëvendosje pasi që javët e kaluar kreu takimet e rëndësishme në Bruksel dhe në Berlin, këto ditë ka pas takime të rëndësishme në Washington D.C. Mëposhtë ju ftojmë të lexoni komunikatën për media të lëshuar nga Sekretariati për media...
Duket se çdo javë ka nga një teori të re apokaliptike, dhe më e fundit sugjeron se “jeta të cilën e njohim do të marrë fund në vitin 2045”. Megjithatë, këtë herë ky parashikim nuk ka ardhur nga një teorist...
19 vjeçari Rajmond Mahmutaj merret me muzikë që prej 2009, gjithnjë i inspiruar nga shumë artistë vendor e ndërkombëtar. Mon Mj vjen me këngën e tij të katërt që është realizuar tek Studio Melody. Gjithashtu Mon Mj ka bashkëpunuar edhe...
Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë njofton se komisionerët e saj në qendrat e votimit në pjesë të ndyshme të qytetit të Mitrovicës kanë vërejtur e ka pasur fletvotime të vjedhura. Sipas LVV-së, është vërejtur se mungojnë dy fletëvotime në...
Lëvizja VETEVENDOSJE! Qendra në Mitrovicë, është duke ndjekur me shqetësim të thellë procesin e votimit në te gjitha vendvotimet e Komunës së Mitrovicës. Janë evidentuar parregullesi nga komisionerët e vëzhguesit e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në mbarëvajtjen e procesit. Është shqetësuese grumbullimi i...

Vetëvendosje në veri (FOTO)

VV hap zyren  e saj edhe në lagjen e Boshnjakëve në pjesën veriore të Mitrovicës.              Pjesëmarrës në hapjen e kësaj zyreje ishin: Albulena Haxhiu (Deputete e Kuvendit të Kosovës),           ...
Një aparat i mirë s’mund të fotografojë pa pasur një fotograf profesionist, sigurisht që as një fotograf sa do i mirë të jetë s’bën dot punë të mirë pa pasur një aparat që plotëson të gjitha parametrat që ai...

Përcjellni GazetaOra.com

417,580FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË