Shpallje
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu ka firmosur vendimin për të bërë disa ndryshime në komisariatet e disa qyteteve.Në Tiranë, Vorë dhe Kavajë disa shefa komisariatesh do ndryshojnë pozicionete tyre. Më konkretisht, në komisariatin nr. 5 në...
Me anë të një postimi në Facebook, psikologia Denata Toçe ka ironizuar festivalin e RTSH-së, si një festival i cili nuk përfaqëson denjësisht artin dhe artistët. Ne reagimin e saj Toçe është shprehur se ky festival ka një komision “të...
 Nga Geraldo Kacani Per shume shekuj barazia gjinore eshte konsideruar si molla e ndaluar e Adamit. Ishte nje enderr e paprekshme per femrat dhe nje veprim i ulet per meshkujt. Patriarkati ishte baza e...
Në videon e mëngjesit të shpërndarë nga kryeministri Edi Rama, është publikuar një mesazh i tij për të ftuar personat të cilët merren me bujqësi që të përfitojnë për të aplikuar në programet mbështetëse të qeverisë. Rama fton të interesuarit...
Sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Tiranë pritet që të dalin shumë persona, të cilët janë arrestuar së fundmi në mega-operacionin policor të koduar “Volvo 4”. Në ambientet e gjykatës janë shtuar masat e sigurisë. Kjo sepse...
Gjatë natës do të donim të flinim në mënyrë qetë dhe të rimarrim energji. Megjithatë, është e vështirë për të gjetur një person i cili kurrë nuk ka hasur disa ndjesi të çuditshme dhe të pakëndshme që shoqërojnë gjumin. "Bright...
Në një deklaratë për mediat, kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer sulmin e tij ndaj medias dhe opozitës në lidhje me qendrimin që mbajnë për Policinë e Shtetit. Edi Rama:Shpifjet mediatike për të krijuar tek njerëzit e këtij vendi përceptimin...
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha përmes një mesazhi në facebook ka përkujtuar 29-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike, ndërsa shkruan se sot më shumë se kurrë shqiptarët i kanë sytë nga PD që është partia e shpresës. Pikërisht kjo është...
Alket Zaimi nga grupi 'Djemtë e Vjosës' kanë publikuar sot këngën e tyre të re, një këngë që duket se shumë shpejt do të kthehet në hitin e dasmave të kësaj vere.  Përmes një...
Arben Skënderi, kandidati i Bindjes Demokratike për Bashkinë e Tiranës, ka reaguar përmes rrjeteve të tij sociale kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Ai e cilësoi bashkinë e Tiranës si pjesë e palës dhunuese të kulturës dhe identitetit...

Përcjellni GazetaOra.com

417,599FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË