Me mbarimin e shkollës, fëmijët në Shkodër vuajnë mungesën e hapësira publike, për të kaluar kohën e lirë. Të vetmet hapësira ku ata mund të luajnë janë lulishtet apo rrugët. Gledis Ura sapo ka mbaruar klasën e pestë dhe thotë...

Flaka e Futbollit

Nga Artan Kafexhiu  Me ne fund, sapo mbaroi kampionati boteror i futbollit. Pergjate dhe pas, eventi sportiv ndez e le diskutimet qe e kalojne sferen thjeshte sportive. Sporti, dhe futbolli ne vecanti, eshte edhe arena ku ngre koken tribalizmi, esenca...
Sot duket dhe qielli nën trysni, renkon për ndotjen e ajrit, tokes, frymës dhe gjithësisë,për një popull që po lëngon në tmerrin e servirur nga politika e mbrapshtë, dhe si duket nuk ka të sosur! Është një...
Një grabitje është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Vlorë-Fier, pranë Novoselës. Bëhet fjalë për grabitjen e një karburanti. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në orën 05:53. Një person i maskuar dhe i armatosur ka shkuar në një karburant në...
Gjyqtari Bashkim Dedja i cili u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dhe kaloi Vettingun tani do të kalojë në një tjetër hallkë. Atij do t’i duhet që të përballet dhe me Komisionin e Posaçëm të...
Një shtetas nga maqedonia është arrestuar nga Policia e Elbasanit pas një  informacioni të siguruar në rrugë operative. Ky shtetas do të shiste armë të tipit pistoletë, vlera e të cilave shkonte 500€/copë. "Në  vendin e quajtur fshatin Urake, qyteti i...
Policia e Tiranës ka dhënë informacione të tjera në lidhje me ngjarjen e shënuar mbrëmjen e djeshme në zonën e ish bllokut. Sipas policisë, bëhet fjalë për 20 persona të shoqëruar. Gjithashtu nga verifikimet e bëra është konstatuar se gjatë...
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon monitorimin/kontrollin e zbatimit të legjislacionit në fuqi nga operatorët e biznesit ushqimor (OBU).  Ata kanë si aktivitet importimin, përpunimin dhe ambalazhimin e produktit kripë, nëpërmjet sistemit të gjurmueshmërisë në zinxhirin ushqimor “kripë për konsum njerëzor...
Është bërë publik fakti që diplomimi i Monika Kryemadhit për doktoraturën është plagjiaturë. Këtë e ka deklaruar pak minuta më parë Taulant Muka pas një kërkimi të bë bërë. POSTIMI: Mirembrema, Monika Kryemadhi doktorature me plagjiature! Taulant Muka (ideja dhe sygjerimi)...
Hetimi deri në finalizimin me arrestimin e dy prej ish deputetëve socialist ditën e djeshme, ka nisur dy vite më parë. Arben Ndoka dhe Arben Çuko janë zbuluar nga hetimet që janë bërë për grupin kriminal Avdulaj. Hetimi mësohet...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË