Derisa vera na ka mësuar me pije freskuese dhe akullore apo ndonjë embëlsirë që na këndell dhe freskon, nuk duhet ta heqim nga mendja se jemi duke hyrë në stinën e vjeshtës, kur trupi kërkon embëlsira pak më të...
Lirjon Zenelaj vjen me një supër baladë, këngetari i hitit të njohur "ani bre ani" dhe "ama zemrë" për fansat e tij sot ka publikuar hitin e ardhshëm, "Na ndanë" një tekst që do të bëjë për vete çdo...
Një efektive e Komisariatit të Rinasit është arrestuar nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) bënë arrestimin. "Dyshohet për implikimin e punonjëses së policisë Brunilda Duda, me detyrë kontrollore në Komisariatin e Policisë Kufitare...
Sic duket organi i akuzës nuk qenka në rregull me vetë organizimin e brendshëm, e jo më të mendosh se cfarë ndodh me qytetarët. Sot 10 prokurorë të Krimeve të Rënda kanë deklaruar se do të ngrenë akuzë ndaj drejtueses...
Në Shqipëri ka një numër të konsiderueshëm OJF-sh të cilat figurojnë të regjistruara, por shumë pak prej tyre kryejnë detyrat që kanë. Gjatë një kontakti që kemi patur me drejtuesen e organizatës “Qendra e Zhvillimit Social-Psikologjik”, na është thënë se...
Deputeti i Gjetan Gjetani është shfaqur këtë të enjte në Parlament duke votuar pro vendimit të mazhorancës përsa i përketë prishjes së Teatrit dhe ndërtimit të një Teatri të ri. Pavarësisht se u përjashtua nga struktura e Partisë Socialiste, ai...
Nëpër rrjetet sociale po qarkullon një list me emra të 70 personave të njohur në Shqipëri të cilët përflitet se do të kryejnë udhëtimin e rradhës me ‘Air Albania’. Ata janë të zgjedhurit e kryeministrit Rama të cilët do bëhen...
Këshilltarja e LSI-së në Bashkinë e Elbasanit, Anisa Bahiti, ka reaguar në lidhje me kërkesën bashkëpunues që Ministria e Arsimit i ka dërguar kësaj Bashkie për ndërtimin e një qendre rinore për qytetin. Në postimin e saj Bahiti shprehet se...
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar në lidhje me deklaratat e kreut të opozitës ndaj tij. Ai i quan këto deklarata si një shantazh i hapur, ndaj është koha që kryeprokurorja të marri masa. Në një reagim të tij...
Opinion nga Endrit Hoxhaj Kam parë dhe vëzhguar për shumë kohë mediat shqiptare, të cilat për një ngjarje sjellin 100 versione të ndryshme! Kë të besosh nga ato? Ablsolutisht asnjërin prej tyre, sepse të gjitha mediat janë të ndara në...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË