6 C
Mitrovica
23 Tetor, 2018 - 15:43:04
Shtëpi Featured

Featured

Featured posts

Ndahet nga jeta në moshën 66 vjecari gjeniu i automobilizmit, Sergio...

Vdes në moshën 66-vjeçare “shpëtimtari” i Fiat dhe Chrysler, Sergio Marchionne Bota e motorave qan sipërmarësin e spikatur të lindur në qershorin e vitit 1952...

Athinë/ Ambasada shqiptare: 6 shqiptarë të plagosur nga zjarret, po marrim...

Ambasada shqiptare në Greqi ka përcjellë një informacion të detajuar lidhur me situatën e zjarreve në verilindje të Athinës. Nga inspektimet në terren, ambasada...

Aleksandër Moisiu: “Teatri është art për të rinjtë. T’u lëmë vendin...

Gazeta kulturore franceze, “Comoedia”, ka botuar, të mërkurën e 24 shtatorit 1930, në ballinë, një shkrim në lidhje me tërheqjen nga skena e teatrit...

Mbytet 19 vjecari, po peshkonte me vëllezërit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot, ku një 19-vjeçar është mbytur teksa peshkonte. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:15 në lumin e “Brarit”. Nga të...

Greqia nuk gjen paqe, pas zjarrit në Athinë ka paralajmërime për...

Autoritetet në Bullgari kanë paralajmëruar fqinjët e tyre jugorë, Greqinë dhe Turqinë se mund të përballen me përmbytje pas reshjeve të mëdha që priten...

Supergoli i Pavard ndaj Argjentinës, zyrtarisht goli më i bukur i...

FIFA ka mbyllur zyrtarisht sondazhin për golin më të bukur të Botërorit. Në këtë votim morën pjesë mbi 3 milionë vizitorë të faqes “fifa.com”...

“Gjyqtari i Gërdecit”, përballë Vetting-ut në datë 27

Fati i Gjykatës së Lartë mbyllet në korrik. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) publikoi gjatë pasdites së të mërkurës edhe dy seancat e...

Korriku muaji i gjobave, 41 mijë masa ndëshkuese nga Policia...

Në kuadër të masave të ndërmarra për parandalimin e aksidenteve dhe mbarëvajtjes së trafikut rrugor, policia e shtetit ka shumfishuar masat ndëshkuese. Të dhënat...

Tentativë t’i bënte atentat të riut në Lushnje, arratiset i dyshuari

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Lushnjës. Dyshohet se shtetasi me inicialet S.Xh, 26 vjeç nga Lushnja,...

I uron datëlindjen JLO-s, Rita Ora: Ti je frymëzimi i jetës...

Rita Ora është një ndër këngëtaret shqiptare që ka arritur famë në rrafshin ndërkombëtar. Kjo ka bërë që bukuroshja jonë të takojë shumë personalitete të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË