GO+

Horoskopi ditor – 24.11.2017

Dashi Do jeni më romantikë gjatë kësaj dite në jetën tuaj ne çift dhe atmosfera qe do krijohet do jete shume me e ngrohte se...

Parashikimi befasues i avokates shqiptare: Nuk do kemi ushqim të hamë

E ftuar në emisionin Top Show, ku po diskutohej për martesat, avokatja Bora Feri tregoi edhe arsyet pse ende nuk po bën fëmijë, ndërsa...

Gruaja 109 vjeçare: Shmangni meshkujt për një jetë të gjatë

Me 109 vite në shpatullat e saj ajo ishte zyrtarisht gruaja më e vjetër në Skoci. Së fundmi ajo zbuloi sekretin e jetëgjatësisë që është...

I ftohti përballohet në tavolinë, ja për çfarë ka nevojë trupi...

Është shumë e vërtetë, që nuk mund të qëndrojnë larg gripit dhe të ftohtit gjatë stinës së dimrit, por të ngrënit shëndetshëm mund të...

E pabesueshme, 3 kafe në ditë parandalojnë kancerin

Një ndër pijet më të konsumuara në gjithë botën është kafeja, e cila shpesh herë tregon efektet pozitive në organizmin e njeriut. Sipas një studimi...

“Debat n’shilte” – Nje debat pa kolltuqe, pa autoritete, pa komplekse!

“Debat n’shilte” Serinë e gjatë të debateve, do ta nisim me një temë shumë interesante nga fusha e psikologjisë. Të gjithë ata që studiojnë psikologjinë...

Planeti që rrëzon teorinë e formimit të planeteve

Teoria kryesore e formimit të sistemeve diellore është vënë në pikëpyetje të madhe pas zbulimit të fundit të observatorit ESO Paranal në Kili. Teleskopi gjigant...

A KENI KARAKTER TË FORTË? Ju tregojnë 5 shenjat e horoskopit…

Çdo shenjë horoskopi është unike në vetvete. Në jetë disa njerëz kanë karakter më të fortë nga natyra dhe kanë prirje për të qenë...

Gjërat e çuditshme që mund të bëjnë pemët

Një studim i Universitetit të Torontos Scarborough, ka konfirmuar kohët e fundit se pemët kanë një kujtesë të lidhur në rrënjët e tyre. Me fjalë...

Pse Hitleri nuk e pushtoi Zvicren?

Zvicra nga Lufta e Dytë Botërore doli e pa pushtuar, por jo edhe e paprekur, ajo mbijetoi si e lirë, vend demokratik në Evropë...

Përcjellni GazetaOra.com

414,469FansaPëlqeje
3,342NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË