GO+

I ftohti përballohet në tavolinë, ja për çfarë ka nevojë trupi...

Është shumë e vërtetë, që nuk mund të qëndrojnë larg gripit dhe të ftohtit gjatë stinës së dimrit, por të ngrënit shëndetshëm mund të...

E pabesueshme, 3 kafe në ditë parandalojnë kancerin

Një ndër pijet më të konsumuara në gjithë botën është kafeja, e cila shpesh herë tregon efektet pozitive në organizmin e njeriut. Sipas një studimi...

“Debat n’shilte” – Nje debat pa kolltuqe, pa autoritete, pa komplekse!

“Debat n’shilte” Serinë e gjatë të debateve, do ta nisim me një temë shumë interesante nga fusha e psikologjisë. Të gjithë ata që studiojnë psikologjinë...

Planeti që rrëzon teorinë e formimit të planeteve

Teoria kryesore e formimit të sistemeve diellore është vënë në pikëpyetje të madhe pas zbulimit të fundit të observatorit ESO Paranal në Kili. Teleskopi gjigant...

A KENI KARAKTER TË FORTË? Ju tregojnë 5 shenjat e horoskopit…

Çdo shenjë horoskopi është unike në vetvete. Në jetë disa njerëz kanë karakter më të fortë nga natyra dhe kanë prirje për të qenë...

Gjërat e çuditshme që mund të bëjnë pemët

Një studim i Universitetit të Torontos Scarborough, ka konfirmuar kohët e fundit se pemët kanë një kujtesë të lidhur në rrënjët e tyre. Me fjalë...

Pse Hitleri nuk e pushtoi Zvicren?

Zvicra nga Lufta e Dytë Botërore doli e pa pushtuar, por jo edhe e paprekur, ajo mbijetoi si e lirë, vend demokratik në Evropë...

A është kjo FAMILJA më e madhe në botë?

Ziona Chana, 67 vjeç, që predikon poligaminë, ka krijuar familjen më të madhe në botë. Ai ka 39 gra, 94 fëmijë, 33 nipër dhe...

A ka Finlanda male?

Norvegjia do t’i japë Finlandës si dhuratë një mal, për të festuar 100-vjetorin e pavarësisë së saj nga Rusia. Maja e Haltit shtrihet 20 metra...

KINDER ÇOKOLATA: Si duket djali sot???

Në fillim ishte Gunter Euringer, gjerman, në vitet ’70, me këmishë me vija të kuqe, sytë blu dhe fytyrë ëngjëllore. Fytyra e tij i ka...

Përcjellni GazetaOra.com

413,286FansaPëlqeje
3,343NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË