6 C
Mitrovica
16 Nëntor, 2018 - 20:26:01

GO+

Bajame Hoxha- Çeliku

Jashtëtokësorët mund të ekzistojnë në mënyra që nuk mund t’i imagjinojmë

Njerëzimi ka qenë duke shikuar në hapësirë ​​për disa kohë tani, por shkencëtarët ende nuk kanë gjetur ndonjë dëshmi që jeta inteligjente ekziston në...

Je baba tash? Lexo dhe mëso…

Roli i babait ashtu si ai i nënës fillon me dëshirën e pasjes së një fëmije dhe maturohet me prekjen e barkut të bashkëshortes...

Përqafimi është ‘ilaçi’ i qetësimit për fëmijët

Ndonjëherë një përqafim i thjeshtë është i mjaftueshëm për të qetësuar fëmijët që janë të tensionuar dhe të mërzitur. “Përqafimi i kontrollit” i cili...

Prej sa vjeç mund të bëni seks, sipas ligjit?

Mosha ligjore e seksit varion nga 11 deri në 21 vjeç nga një vend në tjetrin në mbarë botën. Në disa vende, nuk ka...

Arrestohet, pasi ka shitur pordha në tegëll, pa licencë!

Një person u kap që ofronte pordha të ambalazhuara në kavanoz (tegëll), pa pasur një leje shpërndarëse. Personi në fjalë është mbajtur në pyetje...

Ja pse femrat zgjohen me nerva në mëngjes

Gratë kanë dy herë më shumë nevojë për gjumë në krahasim me burrat. Shumë studiues, përfshirë edhe studimin e fundit të ‘Duke University’, kanë testuar...

Ndërrimi i orës: Ky është lajmi që po e presin të...

Ndryshimi i orës çdo pranverë dhe çdo vjeshtë së shpejti do të jetë një gjë e së kaluarës pasi Parlamenti Evropian votoi pak ditë...

Sekreti… për të ndihmuar fëmijët të shkojnë mirë

Zbuloni nëse kanë ndonjë model për çdo konflikt që ndizet, vendosni rregulla të qarta për të reduktuar konfliktet dhe lërini ata që t’i zgjidhin...

Në Itali zgjidhet deputete kandidatja “pa fytyrë”, historia e saj është...

E pabesueshme por në zgjedhjet italiane që u zhvilluan pardje ka fituar një kandidate “pa fytyrë”. Ajo ka kandiduar për partinë M5S dhe do jetë...

Gjendet poorsia e shkruar në letër. Letra në shishe plot 132...

Mesazhi i vjetër 132 vite në një shishe, e cila në fillim të vitit u gjet në një plazh në Australinë Perëndimore, u konfirmua...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË