E hënë, 13 Korrik, 2020

GO+

Ndërron jetë pronar i perandorisë prej 6 miliard dollarë, “babai” i kumarit

Stanley Ho, manjati nga Hong Kongu, që ka meritat për kthimin e Macau-t kryeqytet të kumarit në botë, ka vdekur në moshën 98-vjeçare. Ai ishte kreu i një prej bizneseve më fitimprurëse të lojërave, SJM Holdings, vlera e të cilës...

Studentja e mjekësisë fitoi 70 mijë dollarë në vit përmes rrjeteve sociale, tregon se si ja doli

Një studente mjekësie ka gjetur një mënyrë të çuditshme për të fituar para nga rrjeteve sociale. Ajo tregon se si ka grumbulluar më shumë se 70 mijë dollarë në vit, falë shitjes online të fotove të ndryshme të këmbëve të...

“Jeta seksuale do prishet nga këto njerëz”, shenjat e horoskopit që duhet të bëjnë kujdes

Dashi Duhet ti jepet fund nje cikli të veshtire pasigurie në jeten personale dhe ekonomike. Nuk duhet të bëni bashkpunime apo të prisni diçka të mirë sot edhe në jetën personale. Demi Jemi ne fund të ditëlindjeve tuaja dhe do ju shoqëroj...

Infermierja i shërben pacientëve me Covid me të brendshme, merren masa disiplinore

Një infermiere u shfaq para pacientëve me një veshje mbrojtëse shumë transparente ku i dukeshin edhe të brendshmet, në një repart COVID-19 në një spital në Rusi. Fotografia e saj u bë virale pasi një nga pacientët e këtij reparti e...

Qesharake/ Policia kap mat hajdutin vetëm më të brendshme në një dollap rrobash

Një hajdut u kap duke u arratisur pasi tentoi të vidhte një dyqan cigaresh në një dyqan në Endon, Angli së bashku me një bashkëpuntor të paidentifikuar. Kur policia mësoi vendndodhjen e tij, shkuan ta arrestonin. Nga kamerat që kanë...

Horoskopi sot (19 maj 2020)

Dashi Të lindurit e kësaj shenje rekomandohen të shmangin altruizmin e tepërt, pasi kjo nuk do të pritet edhe aq mirë nga të tjerët. Rekomandohet të fokusoheni tek familja dhe tek e ardhmja juaj. Ka gjasa të takoni një person...

Skandal në Francë/ Ministri lidhet online me edicionin e lajmeve nga tualeti, i bie kamera dhe…

Një incident i turpshëm ka ndodhur në transmetim “live” në një nga televizionet franceze. Gjatë emisionit të lajmeve, spikerja ka bërë një lidhje “live” me ministrin francez, i cili po fliste nga shtëpia e tij. Ai shfaqet i veshur serioz me...

Cili do ishte veprimi i parë që do bënit në këtë situatë? Ja çdo të thotë kjo për personalitetin tuaj

Çfarë do të bënit më parë? 1. Fikni sobën. Nëse keni zgjedhur të fikni sobën  mund të nënkuptojë se jeni një person i apasionuar dhe veproni me shpejtësi të madhe në çdo situatë. Ju merrni vendime shpejt pa dyshime dhe asgjë...

Përlotëse/ Bëhen prindër pas 15 vitesh martesë, ju vendosin fëmijëve emrin e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Një çift nga Kosova janë bërë prindër për herë të parë pas 15 vitesh martesë, me binjakë. Ata kanë vendosur t’i quajnë binjakët Albin dhe Vjosa, dy emra të njohura për politikën në Kosovë me shpresën që në të...
- Advertisement -

Latest News

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...
- Advertisement -

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...