GO+

Nëse shikon zjarr në ëndërr, është mirë ta marrësh seriozisht

Zjarri në ëndërr, është pothuajse gjithmonë simbol i emocioneve të forta dhe pasioneve në jetën e një njeriu, qofshin të mira apo...

Depresioni dhe ankthi, problemi më i madh për adoleshentët

Shumica e adoleshentëve thonë se depresioni dhe ankthi janë problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohen gjenerata e tyre.

Rrëfimi për gruan nga Podujeva që i shëron njerëzit me Kuran

Mjekësia popullore vazhdon të jetë prezente në Kosovë. E njohin nga e gjithë Kosova. Ajo është bërë ‘ilaç” për...

Në Skënderaj torte falas nëse s’e përdorë telefonin (VIDEO)

Mundësinë që ta fitoi një copë tortë e humbi që në minutat e parë që u ul në këtë lokal.

Femrat beqare janë më të lumturat

Pavarësisht se si ndiheni për këtë fakt, është e vërtetë se numri i femrave beqare është në rritje. Megjithatë,...

Nëse doni që lidhja juaj të bëhet zyrtare, mos i bëni...

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i zyrtarizimit të lidhjes, sepse ky është një...

Horoskopi ditor për diten e merkure – 20 shkurt 2019

DASHI21. mars - 20. prill Më shumë se fantazinë gjatë kësaj dite duhet të ushqeni...

Të lindur për të qenë bashkë: Dy shenjat e Horoskopit që...

Virgjëresha me Peshkun është kombinim magnetik. Ndonëse janë shumë të kundërt me njëri-tjetrin, ata priren të kenë lidhje të bukur ku e...

Ngritja e temperaturave favorizon fillimin e spërkatjeve në pemishte

Spërkatja dimërore e pemëve si masë agroteknike, aplikohet me qëllim të eliminimit të një numri të madh të shkaktarëve që ndikojnë në...

Këshilla për ushtruesit: Kur flet legjenda Arnold Schwarzenegger

Të fillojmë me tregimin se çfarë e ka bërë aq dominues? Shumica besojnë – gjatësia e tij Kur flet...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË