GO+

“Shtyhet dhurimi i organeve”: Një këndvështrim i ndritur për BE dhe...

Nga Alex Muller (Akademia Boterore e te Rinjve) "Ajo që ne po përjetojmë tani është vdekja e trurit të...

Çelësi për një mardhënie të shëndetshme

Si jeni? Kjo pyetje duhet të bëhet çdo ditë, pasi mund të mbajë ciftin edhe më të lidhur. Më vonë,...

E dini cilët janë parfumet më të shtrenjtë në histori? Zbulojeni...

Aroma e mirë, është një cilësi që i diferencon njerëzit. Parfumi gjithmonë është cilësuar si një shenjë dalluese për individin. Duke përfituar nga rëndësia...

Trump-i: Dua një gjykim të menjëhershëm

Presidenti Trump të enjten u shpreh se ai dëshironte "një gjykim të menjëhershëm" në Senat pasi seanca u shty për një pushim dy-javor, pa...

Ja disa fakte të mahnitshme në lidhje me marijuanën dhe shëndetin...

Trupat tanë bëjnë endocannabinoids, versione natyrale të përbërësve aktivë që gjenden në kanabis, për të ndihmuar në menaxhimin e stresit. Disa...

Çfarë ka ndodhur në botë, më 20 dhjetor, ndër vite?

1192 - Richard I i Anglisë kapet dhe burgoset nga Leopold V i Austrisë gjatë rrugës për në Angli, pas nënshkrimit të një...

Restorantet më të mira në Nju Jork, në mesin e tyre...

Gazeta prestigjoze “New York Times” ka publikuar një listë me  10 restorantet e reja më të mira të vitit 2019 në Nju Jork. Autori...

I thanë ta abortonte fëmijën,por ajo nuk hoqi dorë.Vajza tashmë është...

I thanë se fëmija i saj  se fëmija i saj nuk kishte të ngjarë të arrinte ditëlindjen e parë, por ajo që ka ndodhur...

Pamje shokuese, zjarrfikësit luftojnë për të futur në thes pitonin 5m...

Pamje tronditëse vijnë nga Tajlanada ku zjarrfikësit kanë bërë thuajse luftë për të futur në thes një gjarpër piton 5 m të gjatë,pasi hëngri...

Sekretet masonike që fsheh shtëpia e Walt Disney

Në zemër të sektorit të New Orleans të Adventureland të Disneyland ndodhet një derë e çuditshme, gri-jeshile e fshehur pjesërisht nga një...

Përcjellni GazetaOra.com

414,371FansaPëlqeje
3,342NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË