Shpallje

GO+

Lypësit, i zbulohet e vërteta shokuese pas vdekjes së tij

Ditën e djeshme në Naxhafit, Irak, një lypës 78-vjeçar i cili mbijetonte me lëmoshën e kalimtarëve ka ndërruar jetë. Të gjithë mendonin se ai ishte...

Qyteti i dytë më i bukur në botë ndodhet në Shqipëri

Nuk është e nevojshme të shkoni shumë larg për të parë të paktën, një prej qyteteve më të bukura të botës. Pasi një prej...

Zbulohet pylli misterioz në Shqipëri ku humbin turistët!

Zbulohet pylli misterioz ku “zhduken” turistët në plazhet e jugut. Në fakt është më mirë të thuash se ai ka qenë pylli më i...

Kur shoferi shfaq padurim të tepruar

Pasi anija në të cilën ndodhej makina e një ngasësi, nuk u ankoruaa akoma, ai u shfaqi zemërim. Shoferi në këtë rast, ra në ujë...

14 vjeçarja britanike dyshohet se është copëtuar në formë qebapi

Detektivët janë duke e intervistuar një të dyshuar për vrasjen e adoleshentës Charlene Downes, e cila dyshohet se është copëtuar në formë qebapi. Nxënësja Charlene,...

Zbulohen qytetet më të pasura dhe më të varfra në Shqipëri

Ata që banojnë në Tiranë kanë mesatarisht të ardhurat më të larta për frymë në Shqipëri, sipas raportit të fundit të INSTAT për prodhimin...

Po afrohet dita më e rëndësisshme e Gushtit 2017!

Për herë të parë që nga viti 1918, gati për të pritur ditën më të rëndësishme të gushtit 2017? Ditën e hënë, më 21 gusht...

Vrimat misterioze në Siberi, rrezik real për jetën në tokë

Rritja e temperaturave në Siberi ka shkaktuar dukurinë e shfaqjes së vrimave misterioze, kratereve në përmasa gjigante, ndërsa shkencëtarët thonë se këto mund të...

Çfarë tregon forma e vitheve?

Sipas ekspertëve, forma e vitheve që kemi tregon shumë për shëndetin tonë. Ju duhet të mundoheni të mbani larg acidet yndyrorë nga arteriet, zemra...

Ja fut ne plazh, ‘tërbohen’ pushuesit në bregdetin Shqiptar. Ja video

Një ngjarje që ka tërhequr vëmenden e mjaft personave ka ndodhur para pak momentesh në plazhin e Pasqyrave në Sarandë. Një djalë dhe një vajzë...