6 C
Mitrovica
16 Korrik, 2018 - 14:19:54

GO+

Nënë e bijë i bëjnë Sehire (Magji) shtëpis së gurbetqarit arsyeja...

Në një video që po qarkullon në internet shifen dy femra që supozohet se janë nënë e bij. Sipas informacioneve të pronarit të shtëpis...

Prindi kosovar që tërhoqi vëmendjen sot në Prishtinë, ja çfarë bëri...

Ajri i ndotur e ka vështirësuar jetën e qytetarëve në Prishtinë. Jo vetëm komunikacioni dhe ajri me cilësisë tejet të dobët përbën problem për...

Si 15-vjeçar e braktisi shkollën për të punuar, sot i ka...

Njëri nga australianët që ka miliona dollarë vlerë Bitcoin, pretendon se ka mbetur edhe një javë për të investuar në kriptovaluta, para se çmimi...

Krijohet “Ora e Ferrit”, pas një vitit tejet shqetësues në politikën...

Të enjten e kaluar, koha në Orën e Kiametit ka ndalur 2 minuta para mesnate, 30 sekonda më pranë Armageddonit në krahasim me 2...

Ta ndihmojmë Gentiana Qafleshin, i duhet mjekim urgjent jashtë vendit

Gentiana Qafleshi nga komuna e Dragashit është diagnostifikuar nga një sëmundje e rëndë dhe për këtë i duhet një mjekim urgjent jashtë vendit. Familja e...

Pali nga Peja dhe ëndrra për një restorant në Zvicër që...

Pas shumë viteve mundim dhe sakrificë, më në fund kishte realizuar ëndrrën që të pavarësohet në një restorant. Restaurant “Da Paulo” në Schlieren është...

Letra e vogëlushes nga Mitrovica për infermieren që do t’ju rrëqeth

Një vogëlushe nga Mitrovica, e quajtur Fjolla, ka vendosur që infermieren e cila është përkujdesur për të gjatë kohës sa ishte në Spitalin Rajonal...

Vidhen 44 tonë çokollatë në vlerë 400.000 euro

Dy kamionë në të cilat ishin gjithsej 44 tonë çokollatë janë vjedhur në jug të Gjermanisë, njoftoi sot policia. Çokollata në vlerë 400.000 euro është...

Shtëpia e dizajnerit italian merr vetëm gjashtë orë kohë për t’u...

Kompania italiane ‘MADi Home’ me arkitektin Renat Vidal kanë krijuar një shtëpi e cila mund të montohet nga tre persona në vetëm gjashtë orë...

‘Toka është e sheshtë. NASA po fsheh Zotin’

Në mes të nëntorit të vitit të kaluar, ashtu siç e do tradita u mblodhën në konferencën vjetore ndërkombëtare njerëz të një komuniteti “shkencor”...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË