Shpallje
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka vizituar 120 banorët e dëmtuar nga tërmeti në Durrës, që janë strehuar nga banorët e Unazës së Re. Basha ka bashkëbiseduar me banorët duke e quajtur këtë tërmet si “tërmet shtetëror”.  Bashkëbisedimin Kryetari i PD-së...
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook,  pas fyerjeve që Rama ka bërë ndaj mediave. Vasili i ka bërë thirrje mediave të bojkotojnë kryeministrin Rama, pas kërcënimit që ai bëri.
Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë më 26 nëntor ka qenë të shumtë personazhet e njohur shqiptarë që janë sensibilizuar dhe kanë kontribuar me sa kishin mundësi. Po ështu edhe këngëtaret me origjinë...
“Dëmet në ndërtimet e reja janë shkaktuar kryesisht në muret e brendshme dhe në rifiniturat plotësuese, por në asnjë rast në strukturën qendrore të objekteve”. Kështu thuhet në deklaratën e Shoqatës së Ndërtuesve të Shqipërisë, në lidhje...
Në një deklaratë për shtyp Arben Ahmetaj foli për sa i përket punës së Komitetit Rindërtues, dhe bëri me dije se procesi është i ndarë në disa faza. Ahmetaj tregoi se faza e parë konsiston në pastrimin e...
Pas një inspektimi të  Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor është ndaluar rreptësisht shitja e ujit me autobote, pasi pas disa analizave që u bënë  ky ujë është jashtë çdo kushti higjenio- sanitar. Por mesa duket kjo iniciativë ka dështuar,...
Agron Tufa, Drejtori i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit (ISKPK) është kërcënuar , ndaj ka kërkuar azil politik në Zvicë. Exit Neës ka konfirmuar lajmin me Zotin Tufa.Në shtator të 2019, një person...
Tërmeti i së martës i mori jetën tetë antarëve të familjes Lala, duke lënë vetëm një të mbijetuar, Ramë Lala, i cili u nis për mjekim më të specializuar në Itali. Kushëriri i tij Indrit Markja ka...
Kryeministri Rama u ka bërë sërish thirrje publike gjithë ndërtuesve, që të bëhen pjesë e projekteve të rindërtimit të banesave duke mos nxjerrë asnjë justifikim. “Asnjë nga ndërtuesit nuk duhet të gënjëjnë veten që do ta...
Mëngjesin e sotëm  gjatë mbledhjes së qeverisë për situatën post tërmetit kryeministri Edi Rama kërkoi që Tirana dhe Durrësi të zbukurohen për festat e fundvitit. Ai u shpreh se në qytetet e  prekura rëndë nga tërmeti...