Shpallje
Marrëdhëniet mes kreut të Lëvizjes Vetëvendosje dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi , nuk janë aspak të mira dhe kjo me sa duket nuk ka për të ndryshuar.. Edhe ditën esotme ata nuk janë...
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan  ka bërë thirrje që t’i jepet fund konfliktit në Libi.Ai i ka kërkuar  Evropës që të mbështesë përpjekjet e vendit të tij në Libi. Turqia po i ofron mbështetje ushtarake qeverisë libiane, që...
Vetëvendosje ka bërë me dije se do ta dërgojë së shpejti emrin e kryeministrit të ri të presidenti, pavarësisht se ende nuk ka një koalicion qeverisës në Kosovë.Kështu ka deklaruar zëdhënësi I LVV, Arlind Manxhuka.  “Qëllimi ynë...
Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për kapjen e Destan Qorrit, i akuzuar për veprat penale “dhunim, sulm seksual dhe kanosje”, ku viktimat janë femra (të mitura). Njoftimi i policisë:  “Referuar tri veprave...
Albin Kurti i ka dërguar tjetër letër zyrtare e LDK-së dhe këtë radhë i bën apel që të tërhiqet nga largimi i kryeparlamentarit të LVV, Glauk Konjufca. Në ofertën që LDK i paraqiti Vetëvendosjes i kërkonte 5...

Rama vs Haradinaj

Nga Ermal Mulosmani Gjithçka filloi më 16 Shkurt të vitit 2018, një natë përpara përvjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Kryeministri i Shqipërisë, zoti Edi Rama, deklaroi në një intervistë : ‘Tema e Demarkacionit të Kosovës me...
36 migrantë janë gjetur në një kamion në Maqedoninë e Veriut. Mendohet se ata kanë hyrë në këtë vend ilegalisht nga Greqia. Shoferi i kamionit u arrestua ndërsa Policia tha të mërkurën se oficerët e kanë ndaluar...
Gazetarja Klodiana Lala ka vlerësuar publikisht ish-kolegun Gerti Xhaja në një nga komentet në një postim të sajin në Facebook.Ajo shkruan se Xhaja hyn në listën e kolegëve më të shkëlqyer me të cilët ka punuar. Ndonëse...
Presidenti i Iranit Hassan Rouhani  ka reaguar në lidhje me rrezimin  e avionit ukrainas duke kërkuar nga ushtria e vendit t’u shpjegojë qytetarëve si arritën të godisnin gabimisht avionin me 176 pasagjerë. Rouhani tha se ushtria duhet të japë...
LDK i ka kthyer përgjigje Albin Kurtit për ofertën që i propozoi ditën e djeshme.Dhe përgjigja është  një tjetër ofertë. Partia e Isa Mustafës ka dorëzuar sot me shkrim disa propozime, ku midis të tjerash kërkohet që numri i ministrive të...

Përcjellni GazetaOra.com

416,647FansaPëlqeje
3,349NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË