Sot, Kuvendi, pritet që të zgjedhë anëtarët e rinj në Gjykatën Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i ka dërguar Kuvendit dy listat e renditjes së kandidatëve për dy vendet vakante, më 14 tetor 2019.
Drejtësia shqiptare pritet që të rihapë hetimet në lidhje me rrëzimin e avionit të drogës në Ishëm të Durrësit, në vitin 2016, i cili drejtohej nga italiani Guido Guidi. Edhe pse u dënua nga gjykata, Guidi, arriti...
Një tjetër skandal në lidhje me sigurinë ushqimore ka mbërthyer Shqipërinë. Vendi ynë, është ndër vendet e para që importojnë produkte ushqimore nga Turqia. Marketet në Shqipëri janë të tejmbushura me çokollata dhe ëmbëlsira nga Turqia, ushqime...
Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e përgjithshëm Arben Ristani dhe zotin Ilir Dervishi.
Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari, në një intervistë ekskluzive për Gazeta-Ora, është shprehur se opozita e bashkuar jashtëparlamentare kërkon një dialog politik me qeverinë Rama, bazuar në 9-të kushtet e caktuara nga Bundenstagu gjerman.
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të dalë përballë drejtësisë shqiptare për të dytën herë. Kryedemokrati do të shkojë në Gjykatën e Tiranës si i pandehur për lobimin 675.000 usd në SHBA.Pas gjyqit për akuza...
Nëndrejtori i SHÇBA-së, Oltion Shehu, nuk ka justifikuardot pasurinë e tij, çka ka bërë që të mos kalojë me sukses Vettingun dhe të shkarkohet nga detyra. Shehu është  personi i parë i listës së...
Alvi Berisha, djali 11-vjeçar shqiptar, i ka shpëtuar ferrit të burgut të ISIS-it, pasi qëndroi si i marrë peng për më shumë se 5 vite. Ka qënë policia italiane ajo që kreu operacionin final dhe arriti të...
Gazeta- Ora dhe portal Rehatfare.al vijojnë të hedhin dritë në lidhje me skandalin e madh që ka ndodhur në vendin tonë për 25 ton mish të bllokuar në portin e Durrësit, mish i cili rezultoi i infektuar...
Shënohet viktima e parë e atentatit mafioz ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja. Mësohet se ka ndërruar jetë në spital Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoja. Ai u plagos rëndë në atentatin e Durrësit, më 1...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË