Lajme të mira vijnë nga Spitali Infektiv. Ministrja e Shëndetësisë ka thënë se vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë arritur të fitojnë betejën me koronavirusin 23 pacientë. "Lajm i mirë, 23 të shëruar sot", shkruan Manastirliu.
Një tërmet ka rënë mëngjesin e sotëm në Korcë. Epiqendra e tij ishte rreth 5 km në Juglindje të Maliqit, dhe magnituda 3.7 e shkallës rihter. Lëkundjet janë ndjerë edhe në disa zona përrreth Korcës. Lëkundja e parë u ndje...
Mes personave të prekur nga koronavirusi nëpër botë ka qenë edhe mjeku Adrian Fandi. Ai jeton dhe punon në Britaninë e Madhe ka rrëfyer në emisionin “Opinion” eksperiencën e tij. Ai u shpreh se në ditën e parë që është...
Në Spitalin Infektiv janë shtruar 67 pacientë të konfirmuar me Covid-19, 5 prej tyre ndodhen në terapi intensive. Brenda mureve të Infektivit po zhvillohet një luftë e vërtetë për të mposhtur koronavirusin dhe për të shpëtuar sa më shumë...
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu iu përgjigj në “Opinion” pyetjes së Fevziut se pse në vendin tonë, çdo person që ka përfunduar në intubim ka humbur jetën. Manastirliu sqaroi se ndaj pacientëve ndiqen të njëjtat protokolle mjekimi si në vendet...
Prej një muaji Shqipëria është karantinuar. Por ndërkohë që njerëzit mbyllen në shtëpi, kafshët fillojnë të lëvizin. Në fshatin Llëngë, Mokërr e Sipërme në Pogradec janë filmuar dy arinj. Ata ishin duke u ushqyer. Banori që i shikon ka...
“The Simpson” është seriali më i njohur amerikan që tregon jetën e një familjeje në SHBA. Ai është i njohur për një sërë parashikimesh për ngjarje të ndryshme të ndodhura në Amerikë, por edhe në mbarë botën. Para pak vitesh...
Eduard Kakarriqi është një ndër epidemiologët dhe virologët me të mirë në Shqipëri. Ai ka thënë në një intervistë se virusi në vend ka qarkulluar që në janar. Sipas tij, java e dytë e majit do të ketë vetëm...
Fondacioni Fundjavë Ndryshe ka shpërndarë ditën e sotme 45 ton ndihma në Qarkun e Korcës. Lajmi i mirë është dhënë nga drejtuesi i Fondacionit, Arbër Hajdari, përmes një video emocionuese. Autokolona e automjeteve ka cuar pranë familjeve në nevojë...
Infektimi nga COVID-19 ka një relacion proporcional me grupin e gjakut. njerëzit me grupin e gjakut A janë më të predispozuar të preken sesa njerëzit me grupin e gjakut 0 që janë më rezistentë. Këto janë rezultatet e një...

Përcjellni GazetaOra.com

413,154FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË