Më shumë se gjysma e planetit është futur në karantinë për tu mbrojtur nga virusi vdekje prurës “Covid19”, Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka miratuar medikamentet që shërojnë Koronavirusin. “Plaquenil + Zitromax + Ventolin” është formula e barnave...
Një video e publikuar në Daily Mail tregon se si një dyqan armësh është boshatisur. Qytetarët kanë blerë armët, duke i siguruar ato në shtëpitë e tyre. Duket sikur qytetarët amerikanë po bëhen gati për një luftë, e cila...
Inxhinieri Alfred Cako ka publikuar ditën e sotme lajmin e zbulimit të ilacit që ka mposhtur Koronavirusin, në Kubë. Ai thotë se ky ilac quhet Alfa 2B, dhe se kubanezët janë ofruar për të dhënë kontributin e tyre në...
Është arrestuar profesori i Harvardit, Charls Lieber, pasi dyshohet se është i përfshirë në prodhimin e koronavirusit në Kinë. Lieber ka pasur kontakt me disa studentë kinezë dhe Universitetin e Teknologjisë në Ëuhan, vend nga ku shpërtheu pandemia e...
Mjeku epidemiolog, Pëllumb Pipero ka folur rreth shenjave të koronavirusit. Ai thotë se është shumë i ngjashëm me gripin e zakonshëm. Një nga gjërat që e dallon është vështirësia në frymëmarrje, por kjo në shumë raste ngatërrohet dhe me...
Në 23 janar 2019, Kongresi në ShBA miratoi "projektligjin (H.R. 676) për mbështetjen e NATO-s: me 352 vota PËR dhe 22 KUNDËR . Në nenin 4, prg. 2, të këtij vendimi të Kongresit shkruan:
KINA ka gënjyer për numrin e personave të prekur dhe të vdekur nga COVID-19. Ky është zbulimi më i fundit i inteligjencës amerikane, CIA, i cituar nga Bloomberg. Raporti koefindencial i Inteligjencës Amerikane, është paraqitur në Shtëpinë e Bardhë javën...

Drekë tradicionale shqiptare

Foto e parë Të shtunën e kaluar me 23 Prill 2016, në Ormelle (TV), Sh.K. "ILIRIA" në bashkëpunim me "MARKET KOSOVA" organizuan një drekë tradicionale shqiptare. Kësaj radhe nikoqire e drekës me ushqime tradicionale ishte familja e Imri Osmanit, anëtar i...
Ish-kandidatja për deputete nga Nisma Socialdemokrate, Egzona Muharremi, ka tronditur ish-partinë e saj duke ua zbuluar fëlliqësirat tyre të bëra gjatë kohës kur ishin në pushtet. Përmes një postimi në Facebook, teksa i ka reaguar Albert Krasniqit, zyrtar i Nismën,...

Përcjellni GazetaOra.com

413,165FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË