Ditëve të ardhshme shi i dobët, në fundjavë mundësi për borë të dobët. Pas motit të butë që po mbretëron ditëve të fundit, nga Atlantiku fusha ciklonike jostabile do të depërtojnë mbi Itali ditëve të ardhshme, ndërsa masa më...
Më shumë se gjysma e Kosovës, përfshirë edhe kryeqytetin, Prishtina, është duke u përballur me mungesë të energjisë elektrike. Mungesa e rrymës dhe reshjet e shiut kanë bërë që rrugët e Prishtinës të shndërrohen në kaos kolonat e mëdha të...
Nga Ardit Mici: Në fokus të intervistës sonë është këngëtarja Blerina Matraku. Ajo na njeh më tepër me aktivitetin e saj. Blerina, një pyetje që në pamje të parë duket klishe, por është një nga pyetjet që 'ndjek' çdo artist, qofshin këta...
Ndryshe nga babai i kryeministrit Ramush Haradinaj, Ilmiu, i cili pronat familjare ua ka ndarë vetëm djemve, babai i Presidentit të Kosovës, babai i Hashim Thaçit, Haxhiu, ka ndarë pronat proporcionalisht mes djemve dhe vajzave të tij. Këtë gjë e...
Të rinjtë e FRPD dhe LRI-së kanë bërë thirrje për protestë kundër Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ditën e sotme në pjesën e jashtme të Ministrisë së Brendshme. Kjo thirrje vjenë disa ditë pas protestës nga opozita për largimin nga...
Paraditen e sotme është bërë publike një letër drejtuar Presidentit të Republikës Ilir Meta nga aktorët Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Spiro Duni, Leka Bungo, Albert Minga, Sotiraq Bratko, Arben Derhemi etj. Letra përmban kërkesën për në Teatër të...
Në kuadër të planit të masave për parandalimin e aksidenteve, Policia Rrugore ka qenë dhe përgjatë mbrëmjes së premtes në akset kryesore të kryeqytetit. Nga kontrolli i rrugores, janë evidentuar raste të shumta abuzimi dh janë bërë 5 arrestime. Njoftimi i...
Përpos debateve të nxheta të ditëve të fundit për ecurinë e Reformës në Drejtësi dhe ngërcin që ka kapluar gjyqësorin shqiptar, ka dhe një tjetër problem i cili duhet t'i shqetësojë shqiptarët më së shumti sepse ka të bëjë...

Gëzuar Dita e Verës

Nga: Rifat Avdiu Nje Komb nder te tjera njihet per festat e tij. Dita e Veres eshte nje feste me origjine te lashte ne nderim te natyres se bukur shqiptare dhe bimesise qe merr jete ne kete date.. Dita e veres eshte...
Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson dha sot dorëheqjen pas largimit të ministrit të ngarkuar me Brexit, David Davis, i cili njoftoi gjithashtu dorëheqjen sot në mëngjes. Këto njoftime u bënë dy ditë pasi kryeministrja, Theresa May mori...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË