Shpallje
Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannowich, me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire ». Teksti prej 131 faqesh është botuar në vitin 1779 nga shtëpia botuese J.J.Kesler, Frankfurt. Gjergj Kastrioti, i sëmurë,...
Ditën e djeshme përpara sheshit të TK një tjetër reagim nga aktorët është bërë viral. Reagimi i aktorit të mirënjohur Guljem Radoja ka ngjallur debat ditën e djeshme në rrjet. Radoja i është drejtuar qeverisë duke i kujtuar aktorët...
Festat e fundvitit, kanë ‘zgjuar’ nga gjumi Autoritetin Kombëtar të Ushqimit. Ndërkohë që AKU duhet të jetë prezente gjatë gjithë vitit, për të siguruar produktet ushqimore që konsumojnë shqiptarët, ky institucion, duket se ekziston vetëm për...
Ditë më parë një ngjarje e rëndë ka goditur Prishtinën Më 27 shkurt në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë mbeti vdekur Abid Jashari, 34 vjeçar, nga i dyshuari Besnik Shkodrani. Jashari,...
Zgjedhjet vendore do të mbahen më 30 qershor 2019, kështu është shprehur zyra e shtypit e Presidencës, e cila me anë të një njoftimi ka pasqyruar dekretin e Presidentit Ilir Meta. "Në mbështetje të nenit 92, shkronja “gj” dhe nenit...
Stafi i redaksisë sonë ka kontaktuar Bashkinë e Tiranës në lidhje me lajmin e bër publik disa ditë më parë përsa i përketë objekteve të prishura pranë zonës së Liqenit Artificial dhe Liqenit të Thatë. Nga pamjet e marra nga...
Shtëpia e Behgjet Pacollit në Hajvali është bërë si një bordel i marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën, gjithnjë për interesa të klaneve të ngushta mafioze në Kosovë, për të vazhduar kapjen dhe qkryerjen e Kosovës. Sonte rreth orës 18 pritet...
Ditët e fundit në mediat shqiptare ka shpërthyer lajmi ku përflitet se ambasadori i BE-së në Tiranës, Luigi Soreca, është filmuar duke kryer marrëdhënie seksuale me zyrtaren e lartë të qeverisë Romina Kuko. Kjo...
Fidel Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si drejtor i Bordit në Telekom. Ai kërkesën e tij të dërguar kryeministrit Haradinaj e ka postuar në llogarinë e tij Facebook.

Ilir Meta po don me na fut në BE!

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka deklaruar se duhet të bërë gjithçka për të mos humbur mundësinë që në qershor të kemi një vendim për çeljen e negociatave për anëtarësim midis Shqipërisë dhe BE-së, sepse do të ishte një...

Përcjellni GazetaOra.com

416,735FansaPëlqeje
3,350NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË