Ambasadori Richard Grenell, i deleguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ka dalë kundër masave të reciprocitetit, që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar për heqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ka nqenë zëdhënësi i...
Në dashuri nuk ka rregulla të shkruara. Është një ndjenjë që vjen papritur, pa paralajmëruar dhe që prish krejtësisht zakonet tuaja. Megjithatë, burrat dhe gratë janë dy botë të kundërta dhe shprehin dashurinë e tyre në një...
Albin kurti duket se do të zëvendësojë tarifat ndaj mallrave serbe me vendosjen e reciprocitetit ekonomik dhe politik. Këto deklarata ai i ka bërë  në një intervistë dhënë për Zërin e Amerikës, Kryeministri ri i Kosovës tha se është gati...
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur në lidhje me çështjen e dialogut  për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi  në një konferencë të përbashkët për shtyp bashkë me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka folur rreth. Ai...
Albin Kurti do të kursejë plotë 13 milionë euro për Kosovën.Kjo për shkak të formatit që ai i ka dhënë qeverisë, duke ulur ndjeshmë numrin e ministrive dhe duke përgjysmuar numrin e zv/ministrave. Instituti GAP theksoi se me...
Një polic dyshohet se ka bërë vetëvrasje me armë zjarri sot rreth orës 18:00 në banesën e tij, që ndodhet në rrugën e “Kolashinit” në veri të Mitrovicës. Ai njihej si polic I dalluar dhe me sjellje të mirë, ndërsa...
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani  ka folur sot në lidhje me taksën ndaj Serbisë. Ajo zhvilloi një takim me ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt, gajtë të cilit deklaroi se  se për të hequr këtë tarifë, Serbia duhet...
Vjosa Osmani ka bërë ndryshime në ditën e saj të pare të punës si kryeparlamentare. Ajo ka hequr foton e Presidentit aktual Hashim Thaçi duke e zëvendësuar me atë të Ibrahim Rugovës. Kjo u duk në takimin e...
Në Kosovë kanë filluar përplasjet e para pas miratimit të qeverisë së re.Vjosa Osmani hoqi nga zyra foton e presidentit Hashim ThaÇi, teksa lidhur me këtë ka reaguar menjëherë edhe Presidenca.  “Presidenti i Republikës përfaqëson autoritetin më të...
Albin Kurti ka njoftuar se shërbimi në ushtri gjatë qeverisjes së tij do të jetë i detyrueshëm. Këtë deklaratë ai e bëri nga foltorja e Kuvendit.  “Do të fillojnë përgatitjet për shërbimin obligativ, 3 mujore kohëzgjatje,...

Përcjellni GazetaOra.com

415,657FansaPëlqeje
3,345NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË