Deputati nga Lëvizja Vetëvendosje!, z. Mefail Bajqinovci është shprehur në profilin e tij në Facebook si mëposhtë: "Ja hoqën Kosovës Republikën, e ja vunë fusnotën. Ja dhanë krejtë përgjegjësitë defakto në gjyqësi e në polici, Veriut të Kosovës, e ja...
Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Republikës së Kosovës znj. Albulena Haxhiu përmes profilit të saj në Facebook deklaron si mëposhtë: "Thaçi, Mustafa e Veseli si zakonisht në të njëjtën linjë. Sot u paska ra në mend veriu i vendit...
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitija në një komunikim para gazetarëve ka sqaruar situatën në lidhje me komunat veriore. Vitia ka bërë thirrje të kihet kujdes me deklarata dhe të mbështeten në këto momente mjekët “IKSHPK do të vazhdoj ashtu sikur në...
Komuna veriore e Mitrovicës dhe komuna e Zveçanit janë vendosur në karantinë për shkak të 16 rasteve të testuara pozitivisht me Covid-19. Sipas vlerësimeve dhe kërkesave të ekspertëve shëndetësorë, Ministri i Shëndetësisë, z. Arben Vitia, në bashkërendim me të...
Pasiqë Lëvizja Vetëvendosje prej po qeveris Kosovën ka shkarkuar bordet e drejtorëve të disa ndërmarrjeve publike, tanimë ka emëruar bordet e përkohshme derisa të zgjedhen bordet e rregullta përmes konkursit dhe me pjesmarrjen e Ambasadës Britaneze. Por, shkarkimi i këtyre...
Gentiana Azemi, që mbante titullin e shefes së Kabinetit të Agim Veliut e poashtu është edhe Zyrtare me Publikun e Lidhjes Demokratike të Kosovës - LDK, ka bërë thirrje për propagandë kundër Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas këtij fakti mëlartë shihet që ...
Prishtinë – 03 prill 2020 - Ministria e Financave dhe Transfereve njofton se Thesari i Kosovës, në emër të Republikës së Kosovës, ka hapur një llogari zyrtare bankare të dedikuar për pranimin dhe evidentimin e fondeve që dedikohen në...
Ministrja e Drejtësisë e ka vlerësuar si shumë të rëndësishme votimin e djeshëm të nismës së Ministrisë së Drejtësisë për lidhjen e Marrëveshjes për Ndihmë të Ndërsjellë Juridike në Çështjet Penale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Konfederatës së Zvicrës,...
Kryeministri i Republikës së Kosovë Albin Kurti përmes një publikimi në Twitter, thotë se Kosova përkrah propozimin e SHBA-së për tranzicion demokratik të Venezuelës. "Venezuelës i duhet një proces politik i besueshëm dhe gjithëpërfshirës me zgjedhje të lira dhe të...
Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti, në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka shkruar si mëposhtë: Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së Kosovës për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj...

Përcjellni GazetaOra.com

413,169FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË