Shpallje
Kadri Veseli Nait Hasani Fadil Beka Daut Haradinaj Enver Hoti Mergim Lushtaku Memli Krasniqi Elmi Recica Sala Berisha Shala Teuta Haxhiu Andin Hoti Muharrem Nitaj Fatmir Xhelili Haxhi Shala Bekim Haxhiu Zafir Berisha Milaim Zeka Bilall Sherifi Ganimete Musliu Time Kadrijaj Abdyl Salihu Ahmet Isufi Shkumbin Demalijaj Gani Dreshaj Xhavit Haliti Nezir Cocaj Bekë Berisha Zenun Pajaziti Hajdar Beqa Blerim Kuci Rasim Selmanaj Evgjeni Thaci Dragusha Blerta Deliu Kodra Mexhide Mjaku Topalli Flora...
Është marsi heroik, njëzet vjetori i rënies heroike të Jasharajve, muaji i legjendarit, i prijësit të luftës, Heroit Kombëtar Adem Jashari, shkruan “Kosovarja”. Qytetar nga e gjithë Kosova ia kanë mësyer Prekazit heroik e të larë me gjak 20 vite...
Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një bisedë për KALLXO.com tregoi se ditën e enjte, më 1 mars, temperaturat do të jenë më të ulëtat e këtij viti kalendarik. Temperaturat të enjten sipas Tahirsylajt do të jetë minus...
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Skënderajt, në Kosovë. Një fëmijë ka rrëmbyer një autobus  derisa është arrestuar nga policia e më pas është lënë i lirë për gjysmë ore.Sipas dëshmitarëve i...
Shkruan: Sami Kurteshi Loja ldk-pdk për rrëzimin e Ramush Haradinajt realizohet në mënyrë të përsosur me „arrestimin“ e Gjuriqit sot. Ramush bye-bye nga posti! Ky është çmimi intervenimit të sotëm të ROSU në Mitrovicë. Përndryshe, çdo intervenim i Policisë së Kosovës në format...
Nga: Arbër Zaimi Dy hulumtime serioze të opinionit publik na e bëjnë të qartë se Lëvizja VETËVENDOSJE! nuk është dëmtuar. Ajo rezulton në sondazhe njësoj si në janarin e 2017. Ndërkohë grupi i të pakënaqurve, edhe pse ende nuk e...
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim që të vazhdohet ndërprerja e mësimit në të gjitha institucionet e arsimit parauniversitar edhe më datë 1 mars 2018 (e enjte) dhe 2 mars 2018 (e premte). Ky vendim...
Ja cila është fytyra e vërtetë e Kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit i cili e tejkalon rolin e vet e jep urdhra për arrestimin e deputetëve. Nuk është hera e parë që ai shpërfaqet i tillë para deputetëve të...
Njohësi i çështjeve politike Nexhat Haziri, në 20 vjetorin e rënies së komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari, ka bërë një pyetje të pashmangshme. Në një postim në Facebook, Haziri ka pyetur se ku i kishte Adem Jashari, shokët “që...
Në momentin që një qytetar i Kosovës gjendet në vështirësi materiale ose shëndetsore, provon që "shpëtimin ta gje, dhe kjo është shumë normale. Gazetari dhe analisti Arben Ahmeti, gjithashtu edhe fytyrë publike në RTV Dukagjini, ka shkruar në profilin e...

Përcjellni GazetaOra.com

416,838FansaPëlqeje
3,349NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË