Ja cila është fytyra e vërtetë e Kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit i cili e tejkalon rolin e vet e jep urdhra për arrestimin e deputetëve. Nuk është hera e parë që ai shpërfaqet i tillë para deputetëve të...
Pas dorëheqjes së Kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit nga Lëvizja Vetëvendosje reagoi ky subjekt politik, por nuk pat reagim specifik nga kryetari i kësaj partie, Albin Kurti. Sot pas seancës së Kuvendit të Kosvoës, gazetarët tentuan të marrin përgjigje nga...
Njohësi i çështjeve politike Nexhat Haziri, në 20 vjetorin e rënies së komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari, ka bërë një pyetje të pashmangshme. Në një postim në Facebook, Haziri ka pyetur se ku i kishte Adem Jashari, shokët “që...
Në momentin që një qytetar i Kosovës gjendet në vështirësi materiale ose shëndetsore, provon që "shpëtimin ta gje, dhe kjo është shumë normale. Gazetari dhe analisti Arben Ahmeti, gjithashtu edhe fytyrë publike në RTV Dukagjini, ka shkruar në profilin e...
Nga: Faruk Mujka Akoma po çuditem se si pushtetarët tonë akoma për të satën herë ia shesin qytetarëve të vetë episodet e lodhëta të filmave me skenar amatoresk të tipit Rambo, ku pushteti jonë çdo herë para akteve tradhëtie performojnë...

Gëzuar Dita e Verës

Nga: Rifat Avdiu Nje Komb nder te tjera njihet per festat e tij. Dita e Veres eshte nje feste me origjine te lashte ne nderim te natyres se bukur shqiptare dhe bimesise qe merr jete ne kete date.. Dita e veres eshte...
Që nga nëntori i 2017-ës procedura e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor është më e thjeshtë dhe realizohet brenda një etape. Kur rregullorja për Ballkanin Perëndimor hyri në fuqi, më 1 janar 2016, procedura...
Administratorët e pallateve dhe sfida e tyre, sa po i përgjigjen qytetarët kontributit për bashkëjetesën në komunitet? Erindi Bejko: Po përmirësojmë cilësinë e jetës së përbashkët në komunitet Për tu informuar më tepër në lidhje dhe me një nga pikat...
Pas disa ditësh të acarta, nga e premtja, më 2 mars, do të nisë ngritja e temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga -5 deri -3 gradë Celsius,...
Zyrtarët e BE-së kanë bërë padrejtësi karshi Kosovës në lidhje me një nga dy kushtet që kanë vendosur për liberalizimin, por ata e thonë të vërtetën sa herë që shprehen rreth këtyre kushteve. Ata thonë se ka dy kushte...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË