Vjollca Osmani është një e re nga Gjilani e cila me zërin dhe perforimin e saj, po rritet cdo ditë artistikisht. Ndaj ajo sjell këtë fund viti koncertin e saj të dytë solistik në këtë qytet. Me një zë të mrekullueshëm...
Kadri Veseli Nait Hasani Fadil Beka Daut Haradinaj Enver Hoti Mergim Lushtaku Memli Krasniqi Elmi Recica Sala Berisha Shala Teuta Haxhiu Andin Hoti Muharrem Nitaj Fatmir Xhelili Haxhi Shala Bekim Haxhiu Zafir Berisha Milaim Zeka Bilall Sherifi Ganimete Musliu Time Kadrijaj Abdyl Salihu Ahmet Isufi Shkumbin Demalijaj Gani Dreshaj Xhavit Haliti Nezir Cocaj Bekë Berisha Zenun Pajaziti Hajdar Beqa Blerim Kuci Rasim Selmanaj Evgjeni Thaci Dragusha Blerta Deliu Kodra Mexhide Mjaku Topalli Flora...
Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një bisedë për KALLXO.com tregoi se ditën e enjte, më 1 mars, temperaturat do të jenë më të ulëtat e këtij viti kalendarik. Temperaturat të enjten sipas Tahirsylajt do të jetë minus...
Lëvizja VETËVENDOSJE! përshëndet votimin e Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve në Maqedoni, i cili edhe pse nuk është zyrtarizim i gjuhës shqipe në Maqedoni, është një përparim sa i përket të drejtave të shqiptarëve. Ky ligj megjithatë ende e trajton...
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dislokojnë ushtarë të rinj në Kosovë, në pranverë. Ushtarët amerikanë do të vijnë nga Ekipi Luftarak i Brigadës së Dytë i Fort Karsonit. Batalioni i Tretë i Regjimentit të 61’të të Këmbësorisë do të...
Propozimi për t’i ngritur statujë Milosheviçit në Beograd tregon një lojë më të thellë pushtetesh. Komisioni për emërtimin e rrugëve dhe shesheve në Beograd pritet të vendosë nëse do ta pranojë propozimin për të ngritur një statujë të Sllobodan Milosheviçit...
200 mijë euro i duhen për shërim jashtë vendit. Vogëlushi Omer Mehmeti ka nevojë për për këtë shumë të parave pasi po vuan nga tumori në tru. Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, thuhet se familja nuk mund...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth rrëzimit të qeverisë së tij, për të cilën partitë opozitare, LDK dhe Vetëvendose, kanë paralajmëruar mocion mosbesimi. Mirëpo, Haradinaj, siç duket nuk ndien rrezik nga partitë opozitare, mirëpo ai i frikësohet kryetarit...
Pas vizitës së Aleksandër Vuçiç në Kosovë, nuk kanë munguar reagimet ndaj qeveritarëve. Një ndër to që ra në sy është një ftesë publike e aktivistit të shoqërisë civile, njëherësh drejtues i organizatës “Shpresa” në Luginën e Preshevës Nevzad Lutfiu. Lutfiu...
Valdrin Ahmeti që është aktivist një kohë të gjatë dhe që të premtën e kaluar është nisur për në dasmën e djalit të axhës së tij në Preshevë, është arrestuar nga Policia e Kosovës. Lexoni mëposhtë reagimin e tij...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË