Demarkacioni në Kuvend, me votat e Listës Serbe, do të votohet javën e ardhshme. KTV-ja merr vesh se kërkesa nga Beogradi ka qenë që votimi të ndodhë pas zgjedhjeve për kryetar të Beogradit. Për këtë marrëveshje është kujdesur zv/kryeministri Behgjet...
Kosova, ky vend i vogël, sa një gogël, kur kemi parasysh hartën e planetit tokë. Në Kosovën tonë përveq ndasisë në rajone si Llapi, Drenica, Dukagjini, Karadaku, Anamorava, Llapusha, Shala, Gollaku, Anadrini, etj, ka edhe ndasi në katunar e...
Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, ka thënë se Kosova ka arritur progres dhe kriteret për liberalizim vizash janë plotësuar.“Një kapitull i rëndësishëm në historinë tonë të përbashkët: Kosova i plotëson kriteret për liberalizim...
Nga: Albin Kurti Më drejtohej mua e fliste për Rexhep Selimin. Nuk e kuptova pse. Rexha doli nga salla e seancës plenare, e kryeministri Haradinaj mori fjalën dhe fliste kundër tij. Pasi që ju përgjigj Rexha, m’u bë e qartë...
Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë  nuk kanë pritur komunarët për të pastruar rrugët. Duke akuzuar për papërgjegjshmëri kryetarin Agim Veliun, i cili sipas tyre nuk po interesohet për pastrim të rrugëve, ata kanë vendosur që ta marrin vet pastrimin...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pranuar se për momentin nuk do t’i shkarkojë ministrat që kanë të ngritur aktakuza nga Gjykata.Për këtë, shefi i ekzekutivit ka thënë se do ta presin vendimin e Gjykatës.“Sa i përkët vendimeve...
Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj dhe zv/kryeministri, Behgjet Pacolli, ishin të pranishëm mbrëmë në varrezat e Jasharëve në Prekaz, me rastin e Manifestimit të Epopesë së UÇK-së. Pas përfundimit të “Natës së Zjarreve”, derisa zyrtarët e lartë të shtetit futeshin...
Pesë deputetët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Fitore Pacolli, Drita Millaku, Liburn Aliu, Salih Zyba dhe Xhelal Sveçla janë arrestuar në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Arrestimi i tyre ka ardhur me urdhër të Kadri Veselit. Arrestimi i deputetëve për të...
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti përmes një postimi ne faqen zyrtare në Facebook ka njoftuar si mëposhtë: "Mbi 10 vjet gjithsej si i burgosur politik, shtatë vjet në TMK, 10 vjet në FSK si kolonel, prej këtyre të fundit...
Në Kosovë papunësia kalon shifrën prej 30%, ndërkohë më shumë se 17% e qytetarëve e kalojnë ditën me më pak se 2 euro në ditë. Në anën tjetër kemi jetën luksoze të qeveritarëve që nuk ia dijnë fundin pasurisë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË