Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i nxitur nga një fjalim i deputetes së VV-së, Fitore Pacolli, e cila kritkoi ashpër qeverisjen e tij të deritanishme, reagoi ashpër duke i quajtur ‘pallavra’ vlerësimet se rritja e pagës së tij është...
Një qytetare e Mitrovicës është stigmatizuar duke iu bërë publik testi i HIV Aids-it. Asaj i është ekspozuar rezultati i analizave në dritaren e njërit prej sporteleve më të frekuentuara të Laboratorit të Mikrobiologjisë në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë...
Demarkacioni në Kuvend, me votat e Listës Serbe, do të votohet javën e ardhshme. KTV-ja merr vesh se kërkesa nga Beogradi ka qenë që votimi të ndodhë pas zgjedhjeve për kryetar të Beogradit. Për këtë marrëveshje është kujdesur zv/kryeministri Behgjet...
Demarkacioni në Kuvend, me votat e Listës Serbe, do të votohet javën e ardhshme. KTV-ja merr vesh se kërkesa nga Beogradi ka qenë që votimi të ndodhë pas zgjedhjeve për kryetar të Beogradit. Për këtë marrëveshje është kujdesur zv/kryeministri Behgjet...
Temperatura e ulëta që kanë mbretëruar në këtë javë, janë shoqëruar edhe me borë në tërë Kosovën. Por, disa vende janë mbuluar dhe më shumë nga bora. Në fshatin Petrovë të Shtimes, trashësia e borës ka arritur në 50 centimetra. Kjo ka...
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim që të vazhdohet ndërprerja e mësimit në të gjitha institucionet e arsimit parauniversitar edhe më datë 1 mars 2018 (e enjte) dhe 2 mars 2018 (e premte). Ky vendim...
Acar dhe borë kohë pas kohe deri të enjten, në fundjavë më butë dhe shi. 1.03 – Mot shumë i ftohtë, kryesisht me vranësira. Në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull. Pasdite dhe në mbrëmje kohë pas kohe reshje të...
Derisa temperaturat pritet të bien deri në minus 16 gradë, Ministria e Arsimit ka marrë vendim që procesi mësimor të ndërpritet deri të hënën, për shkak të temperaturave të ulëta. Këtë vendim e ka kundërshtuar Sindikata e Bashkuar e...
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dislokojnë ushtarë të rinj në Kosovë, në pranverë. Ushtarët amerikanë do të vijnë nga Ekipi Luftarak i Brigadës së Dytë i Fort Karsonit. Batalioni i Tretë i Regjimentit të 61’të të Këmbësorisë do të...

Sonte nata më e ftohtë e vitit

Besim Aliu, parashikues i motit në Institutin Meteorologjik të Kosovës ka thënë se nata e sotme do të jetë më e ftohta e vitit 2018. “Sonte temperaturat do të lëvizin nga -14 deri -16 gradë celcius, do të jetë nata...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË