6 C
Mitrovica
22 Shtator, 2018 - 23:02:50
Shtëpi Info Kosovë

Kosovë

Fillon lëshimi i patentë-shoferëve me dizajn të ri

Ministria e Punëve të Brendshme nesër, më 1 mars, në ora 13:00, do të fillojë lëshimin zyrtar të patentë-shoferëve me dizajn të ri. Me këtë...

BE-ja e tha troç: jo vetem Demarkacioni por duhet luftuar korrupsioni,...

Dy tema kyç u thanë sot troç e shkoqur në Prishtinë nga Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker: 1. Edhe nëse miratohet Demarkacioni, nuk ka...

Kombin Shqipëtar nuk ka kufinj që mund ta ndajë

Shkruan: Hyzri Salihu Shqipëria Etnike nuk pranon Përcaktime të kufijve me fqinjët e saj në këtë formë siq po tentohet të ndollë Demarkacioni ndërmjet Kosovës...

“Nisma” dhe ministri Bajram Hasani arritën ta ç’anëtarsojnë Kosovën nga një...

"Pa ndërhyrjen e Ivica Daçiçit Kosova është larguar nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë për shkak të vendimeve qeveritare...

Ftohtë sot dhe nesër – nga e kjo ditë pritet të...

Në Kosova vazhdojë të mbretërojnë temperaturat e ulëta edhe gjatë ditës së sotme. Temperatura momentale është -8 gradë Celsiusë, ndërsa në mëngjesin e hershëm ka...

Edhe kaq muaj deri të liberalizimi i vizave

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se pret që liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës të bëhet gjashtë muaj pas ratifikimit...

Limaj thërret për ç’kapje të shtetit, por ja si e kapi...

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj tha dje se ai dhe subjekti i tij do të punojnë për ç’kapjen e shtetit. Por,...

Bekim Jasharit i bllokohet puna në Kuvend

Vetëm një mbledhje e Kuvendit të Skenderajt është mbajtur pas mbledhjes konstituive, në të cilën janë zgjedhur anëtarët e komiteteve të obligueshme e të...

Përpjekja e tretë për ratifikimin e demarkacionit, ende mungojnë votat

Kuvendi i Kosovës do ta ketë të mërkurën tentativën e tretë për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Ndryshimi i vetëm,...

Sylë Tahirsylaj ngre alarmin, këto do të jenë temperaturat për sot

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një bisedë për KALLXO.com tregoi se ditën e enjte, më 1 mars, temperaturat do të jenë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË