6 C
Mitrovica
25 Shtator, 2018 - 09:24:37
Shtëpi Info Kosovë

Kosovë

Përpjekja e tretë për ratifikimin e demarkacionit, ende mungojnë votat

Kuvendi i Kosovës do ta ketë të mërkurën tentativën e tretë për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Ndryshimi i vetëm,...

Sylë Tahirsylaj ngre alarmin, këto do të jenë temperaturat për sot

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një bisedë për KALLXO.com tregoi se ditën e enjte, më 1 mars, temperaturat do të jenë...

Vëmendje nxënës! Ky është vendimi për ju nga Ministria e Arsimit

Për shkak të motit të lig që po mbretëron këto ditë në Kosovë dhe paralajmërimit për temperatura të ulëta, sot në të gjitha shkollat...

Acar i vërtetë, sot temperatura që si kemi përjetuar më herët

Gjykuar sipas ecurive sinoptike, sot dita do të fillojë me vranësira të cilat mund të sjellin edhe reshje të dobëta bore. Me kalimin e...

Tokën nuk e japim. Ne nuk kemi hesap të vazhdojmë me...

8200 hektarët nuk janë as tokë e Rusisë, as e BE-së. 8200 hektarët janë në skajin perëndimor të Kosovës së orientuar kah perëndimi, te...

Deputeti i VV-së reagon për pasaportat diplomatike

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka reaguar në lidhje me vendimin e Qeverisë për pasaportat diplomatike. Rexhaj në një shënim në Facebook ka thënë...

KEDS njofton se një pjesë e vogël e Prishtinës nuk do...

KEDS Sh. A njofton se sot, më 27.02.2018 në NS 110/10 kV Prishtina 3 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Nr.05 (Kodi: 12000001) prej...

Delawie e paralajmëron Veselin për demarkacion

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, për të diskutuar për zhvillimet...

Mediumi serb e njeh Kosovën

Ndryshe prej herëve të tjera, kur mediumet serbe shfaqin hartën e Kosovës të kapur me atë të Serbisë, ndryshe ndodhi sot. Në një publikim të...

Seanca për demarkacionin, Frederica Mogherini nesër në Kosovë

Përfaqësuesja e lartë për Politik të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, nesër do ta vizitojë Kosovën. Këtë e ka konfirmuar shefja e Zyrës së BE-së...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË