Kështu kërkohet buka e gojës!

Po kërkohet kalimi i Demarkacionit për të përfituar liberalizimin e vizave, por sa do ta ndryshojë kjo gjë gjendjen ekonomike të kësaj familjeje, e cila në këtë acar kërkon kafshatën e gojës, raporton "Zeri.info". Kjo familje në rrethrrotullimin, që të...
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim që të vazhdohet ndërprerja e mësimit në të gjitha institucionet e arsimit parauniversitar edhe më datë 1 mars 2018 (e enjte) dhe 2 mars 2018 (e premte). Ky vendim...
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ishte i pranishëm në takimin që delegacioni i Bashkimit Evropian është duke mbajtur me qytetarët në Bibliotekën Kombëtare. Ahmeti me këtë rast ka parashtruar një pyetje për Shefen për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian,...
Ministria e Punëve të Brendshme nesër, më 1 mars, në ora 13:00, do të fillojë lëshimin zyrtar të patentë-shoferëve me dizajn të ri. Me këtë rast, ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, do të pajisë disa qytetarë të Kosovës...
Dy tema kyç u thanë sot troç e shkoqur në Prishtinë nga Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker: 1. Edhe nëse miratohet Demarkacioni, nuk ka liberalizim vizash pa luftuar korrupsionin dhe nuk ka datë për këtë liberalizim. 2. Tre reformat jetike...
Shkruan: Hyzri Salihu Shqipëria Etnike nuk pranon Përcaktime të kufijve me fqinjët e saj në këtë formë siq po tentohet të ndollë Demarkacioni ndërmjet Kosovës e Mali të Zi që vazhdon të mbajë të okupura tokat e Shqipëris Etnike . Konferenca...
"Pa ndërhyrjen e Ivica Daçiçit Kosova është larguar nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë për shkak të vendimeve qeveritare të gabuara. Ndërhyrjet politike përjashtojnë Agjencinë e Akreditimit nga EQAR Kosova ka marrë goditjet e para shkaku...
Në Kosova vazhdojë të mbretërojnë temperaturat e ulëta edhe gjatë ditës së sotme. Temperatura momentale është -8 gradë Celsiusë, ndërsa në mëngjesin e hershëm ka pasur edhe reshje bore. Temperaturat në mesditë do të ngritën deri në -6 gradë Celsiusë. Më ftohtë...
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se pret që liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës të bëhet gjashtë muaj pas ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi. Hoxha shpreson që partitë politike e kanë kuptuar seriozitetin e...
Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj tha dje se ai dhe subjekti i tij do të punojnë për ç’kapjen e shtetit. Por, në fakt është vet Limaj dhe partia e tij që kanë filluar të zënë pozita...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË