6 C
Mitrovica
23 Tetor, 2018 - 23:03:14
Shtëpi Info Kosovë

Kosovë

KEDS njofton se një pjesë e vogël e Prishtinës nuk do...

KEDS Sh. A njofton se sot, më 27.02.2018 në NS 110/10 kV Prishtina 3 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Nr.05 (Kodi: 12000001) prej...

Delawie e paralajmëron Veselin për demarkacion

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, për të diskutuar për zhvillimet...

Mediumi serb e njeh Kosovën

Ndryshe prej herëve të tjera, kur mediumet serbe shfaqin hartën e Kosovës të kapur me atë të Serbisë, ndryshe ndodhi sot. Në një publikim të...

Seanca për demarkacionin, Frederica Mogherini nesër në Kosovë

Përfaqësuesja e lartë për Politik të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, nesër do ta vizitojë Kosovën. Këtë e ka konfirmuar shefja e Zyrës së BE-së...

Shpend Ahmeti jep lajm të madh për Prishtinën

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë një lajm të madh për prishtinasit dhe Prishtinën si kryqytet të Kosovës. Ai, nëpërmes një postimi...

Rrugët e akullta në Prishtinë, e çuditshme çfarë ka bërë ky...

Në ditët e ftohta, zakonisht janë fëmijët ata për të cilët duhet të tregohet kujdes i madh. Por, kështu nuk ka vepruar një prind i...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË