E martë, 4 Gusht, 2020

Kosovë

Albin Kurti në konferencë: U nënshkruan dy marrëveshje në Bruksel, mund ta ketë kërkuar Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albibn Kurti, doli në një konferencë pasi zbuloi disa dokumente sipas të cilave e akuzon presidentin  Hashim Thaçi se ka shkelur Kushtetutën. Sipas Kurtit, thaçi duhet të shkarkohet, dhe marrëveshja e nënshkruar duhet të shqyrtohet.

U dyshua se kishte koronavirus, rezulton negative pacientja në Kosovë

Një grua që dyshohej se ishte prekur nga virusi COVID-19, ka rezultuar negative pas analizave të kryera. Kështu raporton gazeta Express Dyshimet ishin se një grua e rreth të 30’tave e disa  që u kthye...

Zv/kryeministri i Kosovës goditet me vezë/ “Taksën s’bon me e hek” (Video)

Një incident ka ndodhur në Kosovë, teksa Zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti, është gjuajtur me vezë në afërsi të godinës së qeverisë Në videon e publikuar duket  një person që gjuan me vezë ndaj Hotit dhe dëgjohet duke thënë:...

Vjosa Osmani reagon për lajmin e rremë të njohjes së Kosovës nga Xhamajka: Po presim vlerësimin e Ministrisë së Jashtme

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka sqaruar lajmin e rremë që qarkulloi ditën e djeshme në lidhje me njohjen e Kosovës nga Xhamajka. Osmani tha që Xhamajka edhe mund ta ketë njohur Kosovën, por mund të ketë ndërhyrë...

Një tjetër shtet njeh Kosovën, Hashim Thaçi jep lajmin e mirë

Një tjetër shtet ka njohur Republikën e kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i Kososvës, Hashim Thaçi në një portim në Twitter. “Xhamajka ka njohur Republikën e Kosovës si shtet sovran dhe të pavarur”, shkruan Thaçi në...

Glauk Konjufca e nis me “dorë të hekurt”, shkarkon nga detyra 14 konsuj të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës të Kosovës, Glauk Konjufca e ka nisur ashpër detyrën duke ka shkarkuar 14 konsuj  të Kosovës nëpër botë. Ka qenë vetë ministri që e ka bërë të ditur lajmin në një postim në Facebook....

Ushtronte dhunë në familje dhe mbante armë pa leje, arrestohet gruaja në Prishtinë

Një grua e cila dyshohet për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje është arrestuar nga Policia e Prishtinës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në lagjen Hajvali të Prishtinës, ku patrulla policor ka ndërhyrë në...

Detaje tronditëse nga tragjedia në Gjilan/ Dëshmitarët thonë se familjarët nuk i vrau Valdetja, vrasjet i kreu i vëllai

Detaje të tjera tronditëse janë zbuluar nga makabra në Gjilan, ku dyshohet se ish-policja Valdete Bllaca vrau katër familjarët e saj dhe më pas veten. Por dëshmitarët deh fqinjët e saj kanë dhënë një version tjetër të ngjarjes. Sipas tyre,...

Mesazhi i Albin Kurtit për pavarësinë e Kosovës: Të bëhemi bashkë dhe të punojmë për ditë më të mira

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar pavarësinë e vendit nëpërmjet një vediomesazhi. Ai ka bërë thirrje për bashkim, në mënyrë që ditë më të mira të vijë për popullin kosovar: ”Të dashur qytetarë, urime...

Kosova 12 vite shtet, ja kujt i kushtohet monumenti i “NEW BORN” këtë vit

Kosova feston 12 vite si shtet i pavarur dhe siç ndodh çdo vit, dizajni i “ NEW BORN”, ka ndryshuar edhe këtë herë. Në 12 vjetorin e pavarësisë, Kosova i jep monumentit të pavarësisë një dizajn...
- Advertisement -

Latest News

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur...
- Advertisement -

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë uruar besimtarët myslimanë në këtë...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar një vëmendje shumë më të...