Në Prishtinë ne hotelin Swiss Diamond, me 1 dhe 2 qershor është mbajtur konferenca e parë Ndërkombëtare mbi Shëndetin, Mirëqenien dhe të Drejtat e Fëmijëve. Në një prononcim për KosovaOnline.info flet njëra nga anëtarët e QHPSM-së, Leunorë Krasniqi. Kjo konferencë...
Pas disa ditësh të acarta, nga e premtja, më 2 mars, do të nisë ngritja e temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga -5 deri -3 gradë Celsius,...
Një qytetare e Mitrovicës është stigmatizuar duke iu bërë publik testi i HIV Aids-it. Asaj i është ekspozuar rezultati i analizave në dritaren e njërit prej sporteleve më të frekuentuara të Laboratorit të Mikrobiologjisë në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË