6 C
Mitrovica
26 Shtator, 2018 - 10:16:00
Shtëpi Info Kosovë

Kosovë

Liberalizimi i vizave, Avramopoulos: Kosova ka plotësuar kriteret

Komisionari i BE-së për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos tha gate një conference për mediat se Kosova i ka plotësuar të...

Trashëgimia dhe mbeturinat

Shkruan: Gazmend Badivuku Janë shumë faktorë që ndikojnë në zhvillimin e bizneseve në qytetet kosovare, duke fillu nga lokacioni, infrastruktura, parkingu, energjia, deri te ambienti...

Një komunë e Kosovës duket se i ka dhënë zgjidhje problemit...

Parkimi I makinës, sidomos në periudhën e festave apo atë të sezonit veror mbetet problematik më vete, por duket se një komunë në Kosovë...

Pas shtrimit me urgjencë në spital, Haradinaj viziton Nexhmije Pagarushën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe gruaja e tij Anita kanë vizituar ikonën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha e cila u shtrua me urgjencë...

Perkujtohet masakra e Serbenicës, Thaçi: Millosheviçi s’mori mesim nga kjo masakër

Presidenti I Republikës së Kosovës ka  përkujtuar sot masakrën më të madhe në Evropë  pas Luftës së Dytë Botërore, atë të Serbenicës. Zoti Thaçi me...

Veseli: Kuvendi i Kosovës në Asamblenë e Frankofonisë

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar përmes një statusi në rrjetet sociale se, nga kjo e hënë, Kuvendi i Kosovës është bërë anëtar...

E rëndë/ Përgjaken rrugët, autobusi përplaset me veturën, humbasin jetën 2...

E diela është kthyer në një tragjedi rrugore për 5 persona që udhëtonin në rrugën Suharekë – Duhel në Kosovë. Një aktident është shënuar...

Qëndra për hulumtime psiko-sociale dhe mjeksore vazhdon me organizimin e “debat...

Qëndra për hulumtime psiko-sociale dhe mjeksore vazhdon me organizimin e “debat n’shilte”, sot në ambientin e shkollë fillore Qamil Batalli është mbajtur “debat n’shilte”,...

VIDEO: Albin Kurti i drejtohet Socialdemokratëve në Gjenevë

Fjalimi i plotë Kryetarit te Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, në punimet e Këshillit të Internacionales Socialiste që po mbahet në selinë e OKB-së në...

“Fëmijët e të sotmes janë trashëgimtarët e së nesërmes”

Në Prishtinë ne hotelin Swiss Diamond, me 1 dhe 2 qershor është mbajtur konferenca e parë Ndërkombëtare mbi Shëndetin, Mirëqenien dhe të Drejtat e...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË