Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti, në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka shkruar si mëposhtë: Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së Kosovës për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj...
Kryeministri në detyrë, Kurti: Po e fillojmë zbatimin gradual të reciprocitetit si zëvendësim për tarifën Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur sot, një konferencë të përbashkët për medie me ministren e MEPTINIS-it, znj. Rozeta Hajdari. Në...
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrat në detyrë, atë të Shëndetësisë, z. Arben Vitia, të Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, znj. Hykemte Bajrami dhe të Infrastrukturës, z. Lumir Abdixhiku, vizituan stafin e Karantinës...
Janë konfirmuar dy raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Në total numri i personave të infektuar ka shkuar në 108. IShPK i ka bërë të dhënat pubilke, teksa bën me dije se rastet e reja janë Gjakova dhe...
Ish-kandidatja për deputete nga Nisma Socialdemokrate, Egzona Muharremi, ka tronditur ish-partinë e saj duke ua zbuluar fëlliqësirat tyre të bëra gjatë kohës kur ishin në pushtet. Përmes një postimi në Facebook, teksa i ka reaguar Albert Krasniqit, zyrtar i Nismën,...
Profesorë nga e gjithë bota në këtë kohë të vështirë, për ta, për vendet e tyre, e edhe prof. Riccardo Bellofiore, nga Universiteti i Bergamos, kanë ndarë kohë për të hartuar këtë letër mbështetje për Kosovën dhe Qeverinë Kurti...
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Gjatë takimit, Kryeministri në detyrë e njoftoi Ambasadorin Orlando mbi punën e Qeverisë në detyrë lidhur me situatën...
Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi, priti sot në takim ambasadorin norvegjez në Kosovë Jens Erik Grøndahl me të cilin biseduan për situatën e krijuar nga virusi COVID19 si dhe për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Norvegjisë. Ministri...
U.D i ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, z. Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Kryeprokurorin e Shtetit, z. Aleksandër Lumezi si dhe Kryeprokurorin e Prokurorisë Themelore në...
Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore në Prishtinë, kallëzimin penal kundër presidentit Hashim Thaçi, ka bërë të ditur përmes një komunikate MPBAP-ja të hënën. Z. Xhelal Sveçla...

Përcjellni GazetaOra.com

413,108FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË