E premte, 10 Korrik, 2020

Kosovë

Albin Kurti: I kam shkruar Edi Ramës që në mars për koronavirusin, nuk më ktheu përgjigje asnjëherë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në një lidhje live për emisionin Ilva Noë se Edi Rama nuk i është përgjigjur për koronavirusin. Kurti thotë se i ka kërkuar një takim dy-palësh, nga Shqipëria Rama, Meta, Ruçi dhe nga...

Organizata “Shqiptarët e Bashkuar” – Michigan i shkruan presidentit Trump

Mbaji nën kontrollë ambasadorin Grenell dhe marrëveshjet e dëmshme ndaj Kosovës Michigan, 27 prill – Në një letër drejtuar presidentit amerikan Donald Trump, Organizata “Shqiptarët e Bashkuar,-Michigan në krye me z. Rrok Dedvukaj shpreh thellë shqetësimin e tyre lidhur me ambasadorin amerikan në...

Pas deklaratave të Baton Haxhiut reagon Vasfije Krasniqi- Goodman

Zonja e hekurt, Vasfije Krasniqi, e cila doli dhe i tregoi botës për krimet e Serbisë ndaj popullit shqiptar dhe se edhe ajo ishte përdhunuar nga paramilitarët serb, ka reaguar ndaj deklaratave të gazetarit Baton Haxhiu. Baton Haxhiu në një...

27 prilli i vitit 1999 ishte i kobshëm për gjithë Kosovën

27 prilli i vitit 1999 ishte i kobshëm për gjithë Kosovën. Në këtë datë koinçidon edhe masakra e Mejës. Përvjetori i Masakrës së Mejës ku u vranë e zhdukën 376 shqiptarë, por edhe Dita për Persona të Zhdukur, e shpallur në...

Saranda Bogujevci: Unë nuk e fal gjakun e familjarëve të mi

Isha vetëm 13 vjeç kur kam humbur familjen dhe jam plagosur si fëmijë, për këtë shtet! Sot, gati si 35 vjeçare ende jetoj me pasojat e asaj kohe. Ende më duhet përkujdesje mjekësore për plagët që i kam marrë...

Përplasen keq Veton Surroi me Behgjet Pacollin, kjo është arsyeja

Ish-zyrtari i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Kosovë, Andrea Capussela, i cili edhe ka shkruar një libër për shtetndërtimin e Kosovës që në gjuhën shqipe e ka botuar kompania “Koha” përmes një shkrimi në profilin e tij zyrtar në “twitter”...

Qorrolli: Në Kosovë ka shantazh të demokracisë, Thaçi po ngutet që Kurti të largohet nga pushteti

Analisti Vigan Qorrolli, duke komentuar situatën aktuale politike ka thënë se ka shantazh të demokracisë në Kosovë. Ai ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën duke ia dhënë një partie tjetër të drejtën për të caktuar...

Bordi i Qeverisë Kurti shkarkon kushëririn e Hashim Thaçit

Bordi i Përkohshëm i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), ka shkarkuar sot Njazi Thaçin, drejtorin e kësaj ndërmarrjeje, i cili është edhe kushëri i presidentit Hashim Thaçi, Njazi Thaçi. Njazi Thaçi erdhi në krye të KEK-ut në vitin 2018. Po ashtu,...

Shkarkohet kryeshefi i Telekomit, Bedri Istrefi

Bordi i Përkohshëm i Telekomit të Kosovës e ka shkarkuar kryeshefin ekzekutiv të kësaj kompanie, Bedri Istrefi, dy zëvendës kryeshefave ekzekutivë dhe zyrtarin kryesor të kompanisë. Lajmi në zhvillim ... për mëtutje vizitoni Kallxo.com

S’ka mandatar pa VV-në, profesori Smaka tregon zgjidhjen për formimin e Qeverisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kandiduar Avdullah Hotin për kryeministër të Kosovës, derisa janë pajtuar për formimin e Qeverisë me AAK-në, Nismën dhe komunitetet. Kjo erdhi pas takimit të mbajtur nga presidenti i Kosovës me përfaqësuesit e partive, për të...
- Advertisement -

Latest News

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...
- Advertisement -

SKANDAL/ Infektohet me Covid punonjësja e kopshtit dhe e mbajnë të fshehtë, fëmijët të rrezikuar

Ditën e djeshme emisioni investigativ “BOOM” publikoi një skandal në kopshtin publik  ‘Katër Stinët’  ku një punonjëse  ka rezultuar me Covid-19 dhe pavarësisht këtij fakti çdo gjë mbahet sekret. Fëmijët vijojnë...

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të miturave, 9 dhe 13 vjeç. Sipas...

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e planit të rindërtimit për kombinatin...