Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka reaguar në lidhje me vendimin e Qeverisë për pasaportat diplomatike. Rexhaj në një shënim në Facebook ka thënë se pushtetarët aktual nuk e kanë për liberalizim vizash, dhe se po tallen me qytetarët...

Bilall Sherifi po harron shpejtë!

Nga:Hysni Gashi Z.Sherifi në Kuvend po thotë së: në 2014 Nisma dhe Dardan Molliqaj kanë qenë me se shumti kundër koalicionit me PDK-në,ne raport me partit të tjëra. Z.Bilalli siç duket paska harruar,sepse ata që votuan kundër koalicionit me PDK-në kanë...

Protesta – një ditë pas…

Shkruan: Haki Abazi Nese Thaci po i pret rezultatet e referendumit ne Maqedoni qe të lansoje marreveshjen per ndarjen e Kosoves/korrigjimin e lehte apo shkembimin e territoreve të Kosoves, kjo mase qe doli ne proteste e edhe edhe me shume...
KEDS Sh. A njofton se sot, më 27.02.2018 në NS 110/10 kV Prishtina 3 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Nr.05 (Kodi: 12000001) prej orës 14:00 deri në ora 14:35. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me...
Njohësi i çështjeve politike Nexhat Haziri, në 20 vjetorin e rënies së komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari, ka bërë një pyetje të pashmangshme. Në një postim në Facebook, Haziri ka pyetur se ku i kishte Adem Jashari, shokët “që...
Prokuroria e Lucernit akuzon një person se gjatë vitit 2015 ka kryer rreth 100 vjedhje në Kantonin e Lucernit dhe në atë të Aargaut. Prokuroria e Lucernit akuzon një person se gjatë vitit 2015 ka kryer rreth 100 vjedhje në...
Se ende jemi një shoqëri patriarkale nuk ka nevojë shumë të hulumtohet e të vërrehet! Në Kosovë trashegimia e prindit (nëna s'ka trashegimi se familja e saj e ka "shit" tek burri), merret kryesisht nga djemtë, kurse vajzat lihen anash,...
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti përmes një postimi ne faqen zyrtare në Facebook ka njoftuar si mëposhtë: "Mbi 10 vjet gjithsej si i burgosur politik, shtatë vjet në TMK, 10 vjet në FSK si kolonel, prej këtyre të fundit...
Vizita e Presidentit Serb Aleksandër Vuçiç në Kosovë ka ngjallur shumë reagime. Reagime pas të cilave institucionet e Kosovës i kanë ndaluar Vucicit të vizitoj Komunë e Skënderajt. Vendim ky për të cilin ka reaguar dhe Maja Kocijançiq, zëdhënëse e...

Mbi arrestimin e Marko Gjuriqit

Qytetarët e Kosovës, të shqetësuar e të ekzaltuar po ndjekin nëpërmjet mediave ngjarjet e fundit në Mitrovicë. Më të shqetësuarit janë banorët e vetë Mitrovicës, qytetit të ndarë, i cili për dy dekada me radhë mbetet peng i politikave...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË