Agjencia gjermane e lajmeve DPA i ka bërë një analizë vizitës së zyrtarë të lartë të BE’së në rajon. Sipas këtij mediumi, gjatë vizitës, kreu i Komisionit Europian Jean Claude Junker ka parë me sytë e tij se ku...
200 mijë euro i duhen për shërim jashtë vendit. Vogëlushi Omer Mehmeti ka nevojë për për këtë shumë të parave pasi po vuan nga tumori në tru. Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, thuhet se familja nuk mund...
Më shumë se gjysma e Kosovës, përfshirë edhe kryeqytetin, Prishtina, është duke u përballur me mungesë të energjisë elektrike. Mungesa e rrymës dhe reshjet e shiut kanë bërë që rrugët e Prishtinës të shndërrohen në kaos kolonat e mëdha të...
Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli në mënyrë arbitrare, me arrogancë dhe egërsi të pashembullt, i ka ndërprerë fjalën deputetit të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Frashër Krasniqi pas një fjalie të vetme të thënë...
Prestigjozia “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull të gjatë kryeqytetit dhe sigurisë së këtij qyteti. Sipas prestigjiozes Tirana mund të konsiderohet si një nga vendet më të sigurta dhe miqësore për fëmijët. “Realiteti i sotëm për fëmijët që jetojnë...
Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë  nuk kanë pritur komunarët për të pastruar rrugët. Duke akuzuar për papërgjegjshmëri kryetarin Agim Veliun, i cili sipas tyre nuk po interesohet për pastrim të rrugëve, ata kanë vendosur që ta marrin vet pastrimin...
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Kosovës tha se angazhimi i tij dhe i MPMS-së është që të jetë sa më pranë qytetarëve, përkushtim që tashmë po dëshmohet. Këto komente ministri...
Pas disa ditësh të acarta, nga e premtja, më 2 mars, do të nisë ngritja e temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga -5 deri -3 gradë Celsius,...
Qeveria Haradinaj, me 70 zëvendësministrat e saj, në kuptimin përmbajtësor ka dështuar krejtësisht dhe ka rënë! Ajo ende nuk është rrëzuar përtokë vetëm për shkak të manovrave antidemokratike që përdor në Kuvend për të maskuar rënien. Ky bilanc domethënës i...
Në Kosovë nuk janë krerët e shtetit ndër zyrtarët më të paguar në vend. Pagën më të lartë se të Kryeministrit, Presidentit e kryetarit të Kuvendit e kanë disa zyrtarë të ndërmarrjeve publike. Disa nga ta pagën e kanë deri në...

Përcjellni GazetaOra.com

413,188FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË