E mërkurë, 8 Korrik, 2020

Kosovë

Operohet Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është nënshtruar një intervenimi kirurgjik endourologjik në Klinikën e Urologjisë në Shërbimin Spitalikor Kliniko-Universitar të Kosovës, ka njoftuar presidenca. Në njoftim theksohet se personali mjekësor ka bërë të ditur se operacioni ka qenë i...

VV paralajmëron rezistencë masive ndaj puçit të Hashim Thaçit e Isa Mustafës

Arbërie Nagavci nga Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook ka folur për një rezistencë duke thënë se edhe ajo do t’i bashkohet rezistencë. Ajo ka renditur disa nga arsyet se pse duhet të rezistojnë masivisht...

Donika Gërvalla godet Mustafën e Hotin/Legjitimitetin nuk ta jep Thaçi, por sovrani

Gjatë ditës së sotme kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës mori vendimin që ta nominojë, Avullah Hotin si kandidat për kryeministër në Qeverinë e ardhshme, raporton Syri.net Kosova. Por ky vendim nuk u pëlqye edhe aq fort nga Donika Gërvalla...

Bajqinovci kërkon edhe shkarkime të tjera

Shkarkimet e sotme nga qeveria në detyrë e Albin Kurtit, ka bërë që të reagoi edhe deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci. Ai tha se duhet të vazhdohet edhe me shkarkime të tjera, ku ka shkelje ligjore dhe abuzime. Bajqinovci ka...

Shkarkohet edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj?

Shkarkimet e sotme nga ana e Qeverisë së Kosovës nuk kanë të ndalur. SYRI.net Kosova përmes burimeve të saj merr vesh që ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka marrë vendim të shkarkojë Drejtorin e...

Zyrtarizohet emri i kandidatit për kryeministër nga LDK, Nisma, AAK dhe pakicat

Kreu i LDK, Isa Mustafa ka propozuar emrin e Avdullah Hotit si kandidat për kryeministër të koalicionit të ri qeveritar që pritet të krijohet nga LDK, Nisma, AAK dhe pakicat. Në një deklaratë të shkurtër për shtyp, Mustafa tha se...

Lidhja qytetare shqiptaro-amerikane kërkon largimin e ambasadorit Grenell

Lidhja Qytetare Shqiptaro Amerikane i ka kërkuar presidentit amerikan Donald Trump që të heqë ambasadorin Richard Grenell nga detyra e ndërmjetësit në bisedimet Kosovë – Serbi. “Ne, anëtarët e Bordit të Lidhjes Qytetare Shqiptaro Amerikane, jemi shumë të shqetësuar për...

Kreu i shoqatës shqiptare në SHBA: Grenell lobon për serbët, kemi gati emrin e ri

Marko Kepi, president i shoqatës “Rrënjët shqiptare në Amerikë”  ka deklaruar në një intervistë për Abc News se do të kërkojnë shkarkimin e ambasadorit amerikan në Kosovë Richard Grenell, duke pretenduar se ky i fundit është aleat me Serbinë...

E rëndë në Kosovë, humb jetën nga Covid gruaja shtatzanë

Një grua shtatzanë nga Gjakova ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e infektimit me Covid 19. Pacientja po kurohej në Klinikën Infektive të QKUK’së prej disa ditësh në mjekimin intesiv. Lajmin e bëri të ditur drejtori i...

LAJMI I FUNDIT/ Hashim Thaçi shtrohet në spital

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shtruar në spital në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ai ka kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK pas disa komplikimeve shëndetësore. Thaçi është shtrirë në klinikën e Urologjisë për t’i kryer trajtimet...
- Advertisement -

Latest News

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të...
- Advertisement -

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e planit të rindërtimit për kombinatin...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin Qershor 2020, Lëvizja Vetëvendosje do...

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit Artificial” të Tiranës është mbajtur...