Gazetari serb Stefan Cvetkovic i cili ka qenë duke hetuar vrasjen e Oliver Ivanoviç në Mitrovicë është rrahur brutalisht nga persona të pa identifikuar. Lajmin e ka publikuar në faqen e tij të Facebook vetë gazetari i cili shprehet se...
Nga Erlis Hereni, ish këshilltar i Ministrit të Brendshëm. Krismat në “HAVANA Beach” ishin shkundja e rradhës (pas tërmeteve) në këtë verë tropikale që po kalojmë, here të nxehtë si shkretëtira e herë të ftohtë si acari. Jo se në Shqipëri...
Me një makinë të mbuluar me lule, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Parlamentin e vendit, ku u betua për mandatin e dytë radhazi si president, por të parin me fuqi ekzekutive. Që nga kjo e hënë, Turqia...
Prokuroria për Krime të Rënda Tiranë ka dërguar për gjykim procedimin penal të ngjarjes së 14 korrikut 2017, ku në fshatin Bago të Kavajës u kapën 1,3 ton kanabis. Në përfundim të hetimeve, organi i akuzës ka arritur në konkluzionin...

Luis Enrique, trajner i ri i Spanjës

Kombëtarja e Spanës ka emëruar ish-trajnerin e Barcelonës, Luis Enrique, si trajner të ri dhe kanë nënshkruar një kontratë dyvjeçare pas largimit të Fernando Hierros. La Roja shkarkuan trajnerin Hierro pas eliminimit nga Kupa e Botës pas humbjes në penallti...
Dua Lipa është një ndër këngëtaret tona më të suksesshme në rrafshin ndërkombëtar. Ajo po vazhdon me sukses të mbajë koncerte anembanë planetit tokë si dhe po regjistron këngë të reja. Tashmë botërisht dihet se bukuroshja jonë do të vjen...
Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson dha sot dorëheqjen pas largimit të ministrit të ngarkuar me Brexit, David Davis, i cili njoftoi gjithashtu dorëheqjen sot në mëngjes. Këto njoftime u bënë dy ditë pasi kryeministrja, Theresa May mori...
Me mbylljen e vitit shkollor 2017-2018 ka nisur puna për përmirësimin e kushteve në shkollat e kryeqytetit, në mënyrë që nxënësit të kenë ambiente kur të rikthehen në bankat e tyre në shtator. Teksa vijon puna për ndërtimin e 20...
Zhytësit profesionistë kanë mundur të nxjerrin edhe 4 djem të tjerë nga shpella e përmbytur në veri të Tajlandës, në ditën e dytë të një operacioni tejet kompeks. Marinsat tajlandezë, të cilët udhëheqin operacionin, konfirmojnë se deri më tani janë...
Roger Federer ka kaluar në çerekfinalet e Wimbledon pasi ka mundur me lehtësi francezin Adrian Mannarino. Zvicerani mundi kundërshtarin me rezultatin 6-0, 7-5 dhe 6-4, në një orë e 45 minuta lojë. “E dija që seti i parë që fitova 6-0...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË