Pas konferencës me gazetarët të zhvilluar nga Ministri i Brendshëm, ka reaguar menjëherë selia blu. Në fjalën e tij deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh se Xhafaj i ka bërë presion Ramës, se nëse e heq nga ministër, atëherë...
Një aksident i rëndë ku janë përfshirë dy automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tepelenë. Të plagosur kanë mbetur dy persona të cilët janë dërguar me urgjencë drejt spitalit rajonal të këtij qyteti. Policia ndodhet në vendngjarje duke zbardhur rrethanat...
Nga Ilirjan Blloshmi- Thonë se njeriu vdes kur nuk i mbetet dinjitet më. Sot Edi është gjallë por Rama politikan “vdiq” mbrojtja që i bëri Xhafës, thjeshtë e ka bërë Ramën një fantazmë që ecën mbi tokë, një fantazmë...
Një incident ka ndodhur në Tiranë ku gjatë një aktiviteti në Muzeun Historik është hequr stenda e Çamërisë. Këtë gjë e deklaron një nga aktivistët e shoqatës Çamëria ku shkruan: Sabi Çela-Pak minuta më parë ishim me aktivistë të Shoqatës...
Në momentin që një qytetar i Kosovës gjendet në vështirësi materiale ose shëndetsore, provon që "shpëtimin ta gje, dhe kjo është shumë normale. Gazetari dhe analisti Arben Ahmeti, gjithashtu edhe fytyrë publike në RTV Dukagjini, ka shkruar në profilin e...
Gazetari Frrok Çupi i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News, ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend. Ai është shprehur se zgjedhjet e ardhme partitë politike do të hyjnë në zgjedhje pa Edi Ramën dhe Lulzim...
Presidenti Ilir Meta ka ururar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Urimi i Presidentit Meta Të dashur besimtarë myslimanë, Gëzuar Muajin e Bekuar të Ramazanit, muajin e sakrificës dhe të reflektimit! Ky Muaj i madhërishëm, që lartëson shpirtin e kthjellon...
Deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një postimin në Facebook kundër një shkelje të rëndë që po i bëhet të rinjve me talasemi. Sipas deputetes së LSI-së duke i’u referuar fakteve në lidhje me të ardhurat...
Janë shpallur pasditen e sotme fituesit e llotarisë Amerikane.Në ndryshim nga vite më parë, në këtë vit Amerika zgjodhi që të publikoj listën e fituesve me datë 15 maj. Për të parë nëse je përzgjedhur në llotari duhet të klikoni...
Kryeredaktori i gazetës RD Bledi Kasmi ka reaguar me akuza kundrejt myftiut të Tiranës një ditë para fillimit të Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Kasmi e quan atë si vegël të Edi Ramës dhe Taulant Ballës. Postimi i...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË