6 C
Mitrovica
25 Shtator, 2018 - 07:03:24
Shtëpi Info

Info

‘Pesë fakte intriguese për Kosovën’

Kosova, që kremton 10 vjetorin e pavarësisë të shtunën, ka një flamur që pak njerëz e respektojnë, katër kode telefonike ndërkombëtare dhe një heroinë...

Serbia dërgon tanke në kufi me Kosovën?

Ushtria e Serbisë e ka nisur armatimin e rëndë në kufi me Kosovën në prag të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Portali ‘Zëri.info’ e ka...

Haradinaj: Do t’i takojë përfaqësuesit e SBASHK-ut, mësimdhënësit e ’90-ve ishin...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tha të mërkurën se njohja e sakrificës së mësimdhënësve të viteve të ’90-ta ka një rëndësi të veçantë. Haradinaj tha...

Besojeni ose jo këta djelmosha me 17 shkurt do ta ngritin...

Me datë 17 shkurt në ditëlindjen e 10-të të pavarësisë së Kosovës pesë pjesëtarëve të Shoqatës së Bjeshkatarëve Alpinistë “ Shkëmbi”  pretendojnë ta ngritin...

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës në grevë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës me anë të një komunikate ka bërë thirrje për nxënësit dhe prindërit që, të mërkurën (sot) në...

Po rikthehet dimri i vërtetë!? Ky është moti për ditën e...

Meteorologët, për sot parashohin mot kryesisht të vranët. Në orët e mëngjesit mund të ketë edhe reshje të dobëta bore. Temperaturat do të sillën në...

Kundër heqjes së flamurit kombëtar

Në mbrëmjen e datës 13 shkurt, pasi ra terri, me urdhër të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, u angazhuan forca të shumta policore dhe...

Skandaloze: Vidhet flamuri shtetëror te “Rrethi”

Janë ndërlikuar përpjekjet për vendosjen e flamurit shtetëror të Kosovës te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës. Derisa zjarrfikësit po bëheshin gati ta nxirrnin flamurin...

Gripi sezonal, në një shkollë mungojnë 75 nxënës

Gripi sezonal i përhapur javëve të fundit ka prekur edhe shumë fëmijë. 70 deri në 75 nxënës kanë munguar në një orë mësimore në shkollën...

Ministrja Reshitaj jep një lajm të keq për vozitësit

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj, thotë se mund të futet sërish në fuqi ndalimi i veturave në kryeqytet nëse vlerat e...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË