Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj bën spastrim në institucionin që ai drejton. Vendos ndërprerjen e marrëdhënieve me 20 punonjës të shërbimit diplomatik. Ministri deklaroi se gjate ketyre...
Vrasja e bujshme në zonën e ish bllokut që tronditi Tiranën disa ditë më parë është duke u hetuar intensivisht. Policia e shtetit ka arrestuar 3 persona, miq me...
Tjetër goditje në fushën e narkotikëve, falë besimit, bashkëpunimit dhe ndërgjegjësimit të komunitetit. Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e personave që tentojnë...
Asnjë i dyshuar për vrasjen mafioze të avokatit në qendër të Elbasanit. Ravik Gurra, prej 10 vitesh avokat, u qëllua me dy plumba në kokë, ndërsa ishte ulur për të konsumuar kafe në një lokal bashkë me një...
Ditë me diell, e me vranësira të pjesshme pritet të mbretërojë nesër në Kosovë. “Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të madhe të Gadishullit të Ballkanit, do të...
Procesi i liberalizimit është shumë më shumë një proces politik sesa teknik, thotë njohësi i integrimeve evropiane. Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se në takimet që ka zhvilluar në vende të...
Papunësia në vendin tonë është shumë e madhe. Në raportin “Trendet e Tregut të Punës në Ballkanin Perëndimor 2019” të Bankës Botërore dhe Institutit të Vjenës për Studime Ekonomike Ndërkombëtare, thuhet se papunësia në...
Fidel Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si drejtor i Bordit në Telekom. Ai kërkesën e tij të dërguar kryeministrit Haradinaj e ka postuar në llogarinë e tij Facebook.
Mish i prishut u sjell nga Belgjika në Kosovë, duke shënuar kështu një skandal të vërtetë. Gjatë ditës së sotme, Gjykata e Antëerpit në Belgjikë ka marrë vendim për thertoren “Vanlommel”, e cila sipas...
Ai po harton teste edhe për mësimdhënësit e tij. Shpjegimi për planetët e satelitët është i thjeshtë për tetëvjeçarin Ditrin Selmani. Ai madje i kupton dhe i thjeshtëzon edhe disa enigma të universit. Niveli...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË