Megjithëse nuk ka asnjë kërkim shkencor që tregon efektivitetin e tij, Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara kanë blerë pothuajse 30 milion doza hidroksilklorinë për trajtimin e COVID-19. Presidenti Trump vazhdon ta reklamojë ilaçin, megjithë paralajmërimet e...

Në kohë krize Tirana bën lajm

Ndonëse Tirana ashtu si dhe i gjithë globi ndodhet në krizë, nuk mundet të mos jetë larg vëmendjes së mediave ndërkombëtare. I tillë është një lajm i publikuar në median prestigjoze ‘The Washington Post’ e ‘New York Times’, ku...
Ndonëse Partia Demokratike deklaron se duhet të zhvillohen testime masive për Covid 19, me qëllim njohjen e situatës në të cilën ndodhemi, duke ngritur akuza që Kryeministri Edi Rama nuk është dakord për këtë gjë. Nuk ka munguar as kundërpërgjigja...
Në ditën botërore të shëndetësisë, Ambasadorja e amerikane Yuri Kim ka dhënë një mesazh për të gjithë mjekët, në Shqipëri, por edhe në botë. Ajo i ka vlerësuar ata heronjë të  luftës ndaj Covid 19 dhe i ka falenderuar për...
Pandemia Covid 19 e cila ka pushtuar globin ka pasur ndikim dhe tek mafia . Mënyra e organizimit dhe aktiviteti i tyre në një situatë të tillë. Interpol ka dhënë alarmin se kjo është koha e një mundësie të ‘artë’...
Të kesh kofshë të mëdha mund të mos jetë diçka për të cilën njerëzit janë krenarë nëqoftë se bazohen në standardet e bukurisë që shoqëria e sotme ka, por një studim mëson të kundërtën. Besohet se ato mund të pakësojnë...
Dr Sarfaraz Munshi, i cili punon në Spitalin e Queen's në Romford, ka ndarë një teknikë frymëmarrjeje për pacientët me koronavirus.  Autorja JK Roëling thotë se kjo e ndihmoi atë të shërohej. “Një teknikë e frymëmarrjes është 'mënyra e vetme' për të...
Për herë të parë është njoftuar se gjatë këtyre ditëve kurba ka shënuar ulje të ndjeshme. Nga dje sot, janë diagnostikuar vetëm 6 raste të reja, ndërkohe që janë shëruar 15 persona. DEKLARATA  Silva Bino Instituti i Shëndetit Publik Në vijim të komunikimit...
Kur pandemia të kaloje marrëdhëniet e Kinës me pjesën tjetër të botës nuk do jenë njësoj. Një grup me deputetë të rëndësishëm britanikë, i ka bërë thirrje qeverisë që të rishikojë marrëdhëniet me Pekinin. Ligjvënësit thonë se Kina e ka...
Edhe 15 të infektuar të tjerë në vendin tonë kanë arritur të fitojnë betejën me virusin vdekjeprurës. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka dhënë lajmin e mirë mesnatën e kaluar, lidhur me të infektuarit me koronavirus. Ministrja ka shkruar në...

Përcjellni GazetaOra.com

413,154FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË