Kryeministri Rama ka bërë me dije ndryshimet në qeveri, kun ë vend të Ahemetaj vendoset Anila Ademi, në vend të Ditmir Bushatit Gent Caka, ne vend te Gjiknurit vendoset drejtoresha e re e AlbControl
Kryeministri Rama ka bere me dije ndryshimin e qeverise, ne vend te Lindita Nikolles eshte vene Besa Shahini, zv. ministre aktuale.
Bulqiza është tronditur nga një krim i rëndë në familje. Dhëndri është vrarë nga njerëzit e nuses në banesën e tyre, ndërkohë që i plagosur ka mbetur edhe një tjetër person. Viktima është nga fshati Gjoricë, ndërsa nuk dihet ende...
“Pashë dy djem që erdhën me vrap nga rruga dhe më pas dëgjova breshëri armësh”. Kështu deklaron një prej dëshmitareve okulare të ngjarjes së rëndë, ku mbeti e vrarë Briselda Gjikola, 17 vjeçe dhe u plagos i dashur i...
Një vajzë 17-vjeçare është vrarë me armë zjarri, ndërsa një djalë 23 vjeç ka mbetur i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme (26 dhjetor) në zonën e Laprakës në Tiranë, në rrethana ende të paqarta. Vajza ka...
Nga Mentor Kikia Tulanti është bërë person publik dhe tashmë çdo natë ftohet të japë opinionet e tij mbi gjendjen e arsimit të lartë dhe se çfarë mund të bëhet për të. Ai u bë i famshëm, ose “hero”, siç...
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kontraktuar kësaj here një flotë të re automjetesh në shërbim të punonjësve të saj. Shpesh herë ne si media apo dhe qytetarët kanë qenë përball këtij institucioni në lidhje me qendrimet që mbajnë punonjësit e...
Policia Rrugore e Dibës në bashkëpunim me disa banorë të zonës, kanë ndihmuar dhe shpëtuar një drejtues kamioni i cili rrezikonte të binte nga ura. Në vendin e quajtur ura e “Doçit” në Kastriot të Dibrës, nga ora 18:00 deri...
Nga burime brenda Partisë Socialiste, bëhet me dije se në fund të muajit mars do të mblidhet kongresi i saj, nga ku dhe do të shpallen zyrtasrisht kandidatët për 61 bashkitë e vendit. Tre muaj para zgjedhjeve dhe dy muaj...
Një qytetar nga Berati është dënuar me 8 muaj burgim nga Gjykata e Tiranës. Ai shtirej si punjës i ambasadës shqiptare në Greqi, mënyrë kjo për të cilën arrinte të mashtronte njerëz përsa i përketë dhënies se pasaportës greke. Bëhet fjalë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË