Me anë të një postimi në Facebook, pedagogu Erion Kristo i është drejtuar me një mesazh Drejtorit të Policisë Rrugore z.Mitat Tola dhe Minsitrit të Brendshëm z.Sandër Lleshaj. Në reagimin e tij Kristo shprehet në lidhje me veprimtarinë e Policisë...
Fundi i vitit nuk do të jetë i qetë për socialistët. Në prag të Krishtlindjeve, socialistët do të mbledhin sot kryesinë për të analizuar thellësisht punën e qeverisë në këtë vit të parë të mandatit të dytë qeverisës, duke...
Tregu industrial i Laçit është përfshirë nga zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ngjarja është shënuar rreth orës 6:00. Shkaku ka qenë zjarri në një lokal afër tregut të qytetit i cili më pas ka përfshirë...
Kryetar i Zgjidhjes, Koço Kokëdhima këtë fund viti ka “zgjidhur” thesin me kartolina urimi, duke ju drejtuar cdo kryetari bashkie. Nga foto e redaksisë sonë shohim që sporteli i postës është mbushur me zarfat e Koços
Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme ambjentet e konvikteve të Rezidencës Studentore Universitare Nr.2, aty ku dhe ka ndjekur procesin e punimeve për rikonstruksionin total të godinave. Brenda muajit mars, ky projekt mbyllet shprehet Rama në faqen e...
Në emisionin Debati në Channel One të zhvilluar mbrëmjen e djeshme, gazetari Roland Qafoku ka goditur me komentin që ka bërë në lidhje me protestën e studentëve. Gjatë diskutimit në emison moderatori Qafoku ka ironizuar situatën duke u shprehur se,...

Shkarkohet kreu i Gjykatës Korçë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra Admir Belishtën, gjyqtar dhe kryetar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë. Vendimi u mor nga trupa gjykuese e përbërë nga Olsi Komici, Lulzim Hamitaj dhe Genta Tafa. Sipas hetimit të KPK,...

Shkrumbohet nga flakët automjeti

Një automjet është shkrumbuar nga flakët ditën e sotme në lagjen “Mërcit” të qytetit të Gjirokastrës. Automjeti është në pronësi të shtetases Donjeta Xhelilit, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet e kësaj ngjarje.  
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Elbasan, ku një 36 vjeçar i identifikuar si Ardi Bodurri është qëlluar me armë gjahu gjatë natës. Ngjarja ndodhi në fshatin Mjekës, viktima është punonjës i shërbimit pyjor në Elbasan. Nga hetimet paraprake dyshohet se...
Si pasojë e temperaturave të ulta rrugët nacionale që përshkojnë Qarkun e Kukësit janë nën efektin e temperaturave të ulëta, ndaj fenomeni i ngricave është prezent në të gjitha akset. Ja situata në akset kryesore: - Rruga e Kombit e kalueshme...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË