Lëvizja VETEVENDOSJE! Qendra në Mitrovicë, është duke ndjekur me shqetësim të thellë procesin e votimit në te gjitha vendvotimet e Komunës së Mitrovicës. Janë evidentuar parregullesi nga komisionerët e vëzhguesit e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në mbarëvajtjen e procesit. Është shqetësuese grumbullimi i...
Pas të reshurave të fundit, në parashikime ishte edhe mundësia që në vise më të larta malore të kemi edhe reshje bore. Edhe pse për shkak se të reshurat nuk ishin shumë të shprehura në vendin tonë, në disa...
Lëvizja Vetëvendosje pasi që javët e kaluar kreu takimet e rëndësishme në Bruksel dhe në Berlin, këto ditë ka pas takime të rëndësishme në Washington D.C. Mëposhtë ju ftojmë të lexoni komunikatën për media të lëshuar nga Sekretariati për media...
Në vazhdën e intervistave tona me kandidatët për asamble komunale të Mitrovicës, nga LVV-ja, kësaj radhe kemi zgjedhur Drejtorin për Kulturë, Rini e Sport, Arijan Tahiri.   Si një i ri në skenën politike, a mund të na tregosh diçka më...
Deputeti Adem Mikullovci, sot gjatë ditës, vizitoi qytetin e tij të lindjes Mitrovicën. Gjatë qëndrimit të tij në Mitrovicë, ai vizitoi aktivistët e VV në tenden informuese, dhe bashkëbisedoi me qytetarët. Ai poashtu përkrahu fuqishëm kandidatin për kryetar të kësaj komune...
Në vazhdimësin e publikimeve eksluzive të dëshmive për Tribunalin e Hagës sot publikojmë dëshminë tjetër të Fahredin Gashit rreth shumë gjërave të paqartësuara që kishin ndodhur gjatë luftës. Në fillim Gashi përmend 300 kilogram vegetë që ja kishte dërguar UÇK-së...
Shkruan: Esad Gjonbalaj Kësaj vere ne vendlindje përpos rasteve te gëzimit e te qenurit në vendlindje pata rastin te marr pjesë edhe në disa raste mortore. Nga takimet me bashkëvendësit dhe pjesëmarrësit në këto raste mortore dhe në komunikim te...
Sonte në Stacionin e Autobusëve në Prishtine, janë mbledhur dhjetëra të rinj të cilët prisnin autobusin e orës 23:00, që për destinacion e ka Beogradin. Rrugëtimin për në kryeqytetin serb këta kosovarë do ta bënin si miundësi për të vazhduar...
Lëvizja VETËVENDOSJE në Mitrovicë, pretendon se PDK-ja po keqpërdorë postierët e Postës së Kosovës, ku sipas saj, drejtor i Postës është vëllai i kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Më poshtë e keni komunikatën e lëshuar nga VV, në Mitrovicë. "POSTA E...

PDK-Fushatë me Fëmijët!

Për PDK-n në Mitrovicë, me sa duket nuk vlejnë ligjet e shtetit të Kosovës. Në disa foto të siguruara nga Gazeta Ora, shihen disa fëmijë në tendën e vendosur në sheshin “Mehë Uka” në Mitrovicë. Qytetarët thonë se kjo...

TOP PUBLIKIMET