Moti mbi vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell. 7 SHKURT 2018 E MËRKURË Moti me pak diell me vranësira të cilat do të përcillen me reshje shiu, më intensive do të jenë në...
Lëvizja VETËVENDOSJE në Mitrovicë, pretendon se PDK-ja po keqpërdorë postierët e Postës së Kosovës, ku sipas saj, drejtor i Postës është vëllai i kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Më poshtë e keni komunikatën e lëshuar nga VV, në Mitrovicë. "POSTA E...
Vihen në pranga tre doganierë për  “Shpërdorim detyrë” si edhe  tre shtetas të tjerë për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera” dhe “Kontrabanda me mallra që paguhet akcizë”. Sekuestrohet një sasi pijesh të dyshuara si kontrabandë, për të cilat tre...
Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” i ka kushtuar një shkrim pushimeve të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Shën Moritz të Zvicrës. Në këtë shkrim thuhet se Haradinaj ka pushuar në një prej hoteleve më luksoze të këtij vendi turistik,...
Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me qendrimin e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Sipas Palokës ai po fshihet pas karriges së ministrit, për vetë faktin e shkeljes së...
Reshjet e shumta të borës që kanë rënë dje kanë bërë që në pjesë të shumta të Kosovës të ketë vështirësi si te veturat ashtu edhe te këmbësorët. Kështu, në qytetin e Prizrenit sipas disa fotografive që ka dërguar një...
Ish- agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka folur lidhur me vrasjen e Ekrem Rexhës, i njohur si Komandant “Drini”. Sipas Miftarit, për vrasjen e komandant “Drinit” ishte dënuar ish-gjenerali Sali Veseli në mars...
Prej disa javësh shumica e njerëzve në Shqipëri kanë kthyer në objekt bisede cmimet e larta në zonat turistike bregdetare përgjatë jugut. Ata shfaqen të shqetësuar në lidhje me cmimet të cilat hasin nëpër bare dhe restorante. Por sic duket,...
Cilësia e ajrit në Prishtinë vetëm se vazhdon e të keqësohet. Pas ditës së djeshme ku ajri i Prishtinës rangohej në kategoritë e parafundit të ndotjes së ajrit, në mëngjesin e sotëm ajo ka kaluar të gjitha kategoritë, shkruan Indeksonline. Sipas...
Po i shkrepja një fotografi mikes sime dhe për një moment e lashë. “Prit të largohemi pak të mos dalin mbeturinat në sfond”, i them. “Jo, jo, lëri, ashtu është realiteti, shkrepe”. Që të dilja mirë para teje që po...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË