Reagimi i deputetes së Partisë Demokratike Orjola Pampuri në lidhje me ngjarjen në Vlorë. Brenda nje dite qellohen 8 persona mes te cileve edhe femije. Nje masaker e cila mund te ndermerret vetem nga nje person i c'ekuilibruar menderisht, i...
Njohësi i çështjeve politike Nexhat Haziri, në 20 vjetorin e rënies së komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari, ka bërë një pyetje të pashmangshme. Në një postim në Facebook, Haziri ka pyetur se ku i kishte Adem Jashari, shokët “që...
Një grua e moshuar është gjetur e pajetë në banesën e saj në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 16 të qytetit, pranë stadiumit "Niko Dovana". Mësohet nga policia se gruaja është Floresha Shkurti 83 vjeç, ndërsa paraprakisht dyshohet se...
Policia Rrugore Durrës orienton drejtuesit e mjeteve, të cilët frekuentojnë aksin rrugor, dytësor Plepa -Golem. Nisur nga fluksi i madh i mjeteve që qarkullojnë në fundjavë në segmentin rrugor Plepa - Golem, Policia Rrugore Durrës me qëllim sigurimin e lëvizjes...
Këngëtaret nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora, nuk janë figura që duhen përmendur në Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Kështu ka deklaruar kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi Kelmendi e quan paradoks përmendjen e tyre, ndërsa jo...
Sot ka ardhur një lajm shumë i mirë për të gjithë ata që presin t’i marrin pensionet me rritje. Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale ka lajmëruar se nga sot Ministria e Punës dhe...
Vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka akuzuar penalisht tre zyrtarët e Partisë Demokratike që publikuan një mesazh ku bëhej fjalë për implikim e Agron Xhafajt në trafikimin e lëndëve narkotike. Sipas vëllait të minsitrit ato janë mashtrime, pasi...
Në takimin e zhvilluar në Qarkun e Lezhës ku u prezantua Plani i Veprimit të FRESSH për vitin 2018-2019, Kryetari i këtij forumi Eljo Hysko vuri në dukje reformën në drejtësi si një nga përpjekjet serioze për ndërtimin e...
Nga Europa në Japoni, vala e të nxehtit këtë herë ka lënë gjurmën e saj më fort se më parë, dhe nuk ishte e vështirë të vihej re se, një përvëlim i tillë, për disa shtete ka qenë goxha...
Kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka nënshkruar koalicion me AKR-në dhe AAK-në për të bashkëqeverisur në Komunën e Prishtinës. Ahmeti pas raundit të parë të zgjedhjeve kishte arritur koalicion vetëm me AKR-në ndërsa mbrëmë i është bashkuar edhe AAK, shkruan...

TOP PUBLIKIMET