Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka konfirmuar se të mërkurën ka pranuar një shkresë nga ministria homologe e tij në Serbi. Ai ka sqaruar se shkresa e Ministrisë së Drejtësisë në Serbi nuk kërkon përfshirjen e autoriteteve të Beogradit në...
Këngëtaret nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora, nuk janë figura që duhen përmendur në Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Kështu ka deklaruar kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi Kelmendi e quan paradoks përmendjen e tyre, ndërsa jo...
Sikurse në shumë qytete të Kosovës, mbrëmë edhe në Pejë ka pasur erëra të forta gjatë tërë natës. Këto erëra nuk kanë lënë pa shkaktuar dëme materiale në veturat që kanë qenë në rrugë. Një lexues ka dërguar në redaksinë e...
Mot i ndryshueshëm, me diell, shi e në mbrëmje edhe borë. 18.01 – Në mëngjes vende-vende mundësi për reshje të dobëta bore, e gjatë ditës mot pjesërisht i vranët dhe intervale më të gjata me diell. 19.01 – Mot i butë...
Shkuarja e kosovarëve drejtë vendeve të huaja për të gjetur një vend pune është gjithnjë e lartë. Gjermania vazhdon të jetë ndër vendet më të frekuentuara nga kosovarët pikërisht për këtë. Vetëm gjatë vitit 2016 nga Ambasada Gjermane ishin...
Reshje të mëdha të borës janë duke rënë në Dragash. Kjo bardhësi ia ka dhënë një pamje më të bukur kësaj komune, raporton Indeksonline. Kujtojmë se moti në Kosovë gjatë kësaj jave pritet të vazhdojë me temperatura të ulëta.   https://www.youtube.com/watch?v=KylDMHdcMpQ
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri tregoi rreth gjendjes shëndetësore të kryetarit dhe ish-kryeministrit Isa Mustafa. Haziri tha se nuk ka vend për shqetësim rreth gjendjes shëndetësore të kryetarit të LDK-së Isa Mustafa i cili pas një gripi ka pasur një...
Mediat në Serbi raportojnë se tashmë ka arritur në Beograd trupi i pajetë i Oliver Ivanoviq, i cili u vra të martën para selisë së partisë së tij në veri të Mitrovicës. Familjarët më herët kanë bërë të ditur se...
KEDS përmes një komunikate drejtuar mediave ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike. Komunikata e plotë: Prishtinë Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Mirëmbajte të planifikuar -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta 1. Më 19.01.2018 në TS 110/10(20)kV Prishtina...
Nipi i Oliver Ivanoviqit, ka komentuar rreth vrasjes së familjarit të tij, e cila ndodhi të martën rreth orës 08:00, para selisë së të ndjerit në Veri të Mitrovicës. Nipi i Oliver Ivanoviq, Aleksandar Ivanoviq, ka thënë për një media...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË