Ndonëse disa ditë më parë humanisti dhe ish – luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Adnan Hyseni, ishte diagnostifikuar nga mjekët në gjermani me infeskion të rëndë të mëlçisë, ai është duke e fituar betejën me sëmundjen. Avniu, vëllai...
Brian Corteville, konsull në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka treguar për rastet e shpeshta kur kosovarët keqpërdorin vizat amerikane. Cortevill mes tjerash tregon edhe për pasojat që i...
Procesi më i mirë i zgjedhjeve të brendshme për kryetar të Lëvizjes VETËVENDOSJE! i organizuar deri më tani Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm i Lëvizjes VETËVENDOSJE! ka mbajtur konferencë për media për procesin dhe rezultatet e zgjedhjeve të brendshme për kryetar...
Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nëpër disa territore të caktuara do të ketë reshje bore të intensitetit mesatar, mirëpo gjatë ditëve tjera të javës nuk parashikohet të ketë reshje të asnjë trajte. “Temperaturat minimale do të zbresin deri...
Brukseli po ecën përpara me planet e tij për të zgjeruar perandorinë e Bashkimit Evropian duke përcaktuar afate për të marrë në gjirin e tij disa shtete të Ballkanit, shkruan sot gazeta e njohur britanike ”Express”. ”Zyrtarët e Bashkimit Evropian...

Prishtina mbulohet sërish nga bora

Para pak minutash Prishtina është mbuluar sërish nga bora. Edhe pse bora që ra dje u shkri me shpejtësi nga të reshurat e temperaturat e larta, kryeqyteti u vesh me ngjyrën e bardhë sërish në orët e pasdites së sotme. Meteorologët...
Situata e përgjithshme e sigurisë me theks në veri , pas vrasjes së liderit të iniciativës qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviq, vlerësohet e qetë dhe stabile. Njohës të sigurisë nuk presin përkeqësim të situatës pasi këtë vrasje e...
Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu përmes rrjetit të saj në Facebook ka bërë të ditur se ka votuar Albin Kurtin për kryetar partie, raporton Gazeta Blic.  Haxhiu ka thënë se ka votuar për aktivistin e politikanin i cili shquhet për artikulimin...
Numbeo – një website që njëkohësisht është një nga bazat e të dhënave më të mëdha në botë në lidhje me nivelin e jetesës, një indeks ku përfshihet krimi, çmimet e pronës, trafiku, shëndeti, ndotja etj, publikon renditjen e...
Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin opsionin që prapa vrasjes qëndrojnë shqiptarët. Ata dyshojnë se vrasjen e ka kryer mafia serbe në krye me Milan Radojiçiq, derisa...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË