Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Rusia nuk mund të përfshihet në dialogun Beograd-Prishtinë.Ai gjatë emisionit në gjuhën serbe të RTK-së, “Slobodno Srpski”, ka thënë se Rusia në krahasim me SHBA-në, prej kohësh është tërhequr nga çështja e Kosovës...
Revista zvicerane “Weltwoche” në një numër të 2015 ia kushton zhvillimeve në Kosovë me një vështrim të veçantë për Qeverinë e krijuar nga koalicioni PDK – LDK.“Perëndimi, ka qenë indiferent ndaj vullnetit të zgjedhësve kosovarë (për ndryshime politike). Ata...
Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj kësaj radhe ka vendosur të merret me akuzat e deputetit të LDK-së, Armend Zemaj. Ky i fundit ditë më parë e kishte kritikuar tej mase deklaratën e Haradinajt i cili kishte thënën “punë e madhe...
Opinionistja Kimete Berisha, ka thënë se Kosova është në rrezik, sepse udhëhiqet nga një kryeministër, që sipas saj, është bërë milioner duke punuar të tjerët për të. Në një postim në Facebook, Berisha ka kritikuar ashpër Ramush Haradinaj, për vendimet...
Gazeta franceze “laprovence” i është referuar Gazetës Express për një nga ngjarjet më të rënda që preku mbarë opinionin shqiptar, por edhe atë francez, ku autoritet atje tashmë kanë nisur një hetim. Bëhet fjalë për vdekjen e Florenc Beqirajt, 23-vjeçarit...
Jo vetëm dera e zyrës së Kryetari të Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka qenë ajo që ka bërë ndryshimin , por edhe një ndryshim tjetër e që ka të bëjë me fotografitë e vendosura në këtë zyre ka...
Pozita e kryeministrit të Kosovës është pozitë e lartë politike dhe institucionale me përgjegjësi të mëdha, prandaj edhe paga nevojitet të jetë më e madhe. Bazuar në këtë logjikë, Ramush Haradinaj, ia ka rritur vetës rrogën 100 për 100, duke...
Kishte premtuar që kur të futet në politikë, do ta lë muzikën, por kjo nuk ndodhi. Arsyeja e kësaj është të mirat materiale që merr si këngëtar. Mirëpo, edhe politika është tanimë pjesë e angazhimit të këngëtarit Labinot Tahirit. Ai për...
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka pranuar se tentimi për shfuqizimin e Gjykatës Speciale do të ketë pasoja për vendin. Por sipas tij, pasoja do të ketë edhe Gjykata Speciale. “Ky veprim ka pasojat e veta. Pra nuk është pa...
Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell. IHK thotë se vranësirat ditën e diele kanë mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga të dobëta dhe të izoluara...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË