E mërkurë, 8 Korrik, 2020

Info

Pushteti i katërt në Shqipëri, a po e kryen media me dinjitet punën e saj?

Nga Orges Karaj Në një shoqëri në zhvillim e sipër si e jona, ndikimi i medias në situata të ndryshme sociale është shumë i madh. Në shoqërinë tonë ku televizioni shikohet si e vërteta më e madhe, media ka në...

Qendrat shëndetësore dhe kartat e shëndetit, problemet e përditshme të pacientëve

Nga Ahmed Pemaj/ Nga dita në ditë shoqëria shqiptare po përballet me probleme nga më të ndryshmet. Probleme që vijnë si pasojë e shumë faktorëve, një prej të cilëve është edhe shëndetësia. Tani më shumë se kurrë, në periudhën e...

Shqiptari që arrin kulmin e suksesit ne Zvicërr, tani garon në Amerikë

Nik Prenrecaj nga Gjakova me banim në Luzern të Zvicrrës, zë vendin e parë në Zvicerr, në kategorinë "Natural Bodybuilding 75 kg". Nik Prendrecaj në muajin Nëntor vazhdon garat në SHBA duke përfaqësuar kështu shtetin zvicërran./GazetaOra.com

Prishja e dhjetra banesave, indinjohen banorët e Unazës së Re: Do protestojmë të shtunën më 10:00

Me dhjetra banesa janë paralajmëruar se do të prishen ditët në vijim si pasojë e investimeve infrastrukturore që do të bëhen në Unazën e Re. Prej disa ditësh punonjësit e ARRSH janë vendosur në këtë zonë duke bërë matje...

Protesta në Durrës, studentët ngrenë zërin për ndotjen në Porto Romano

Studentët e Universitetit Aleksandër Moisiu janë ngritur në protestë dhe ditën e sotme për të disatën herë në lidhje me ndotjen mjedisore që vjen si pasojë e djegies së mbetjeve në Porto Romano. Më shumë nga të gjithe ndotjen po...

Godet sërisht “Ndëshkimi i ‘të fortëve'”, kapen në flagrancë 3 persona me 17 kallëpe tritol

Tjetër goditje në kuadër të operacionit "Ndëshkimi i 'të fortëve" Në pranga tre shtetas, dy prej tyre vëllezër Sekuestrohen 17 kallëpe tritol, dy armë zjarri automatikë dhe lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa. Në vijim të Forcës së Ligjit në...

Braimllari për Tahirin: Moralisti i veglës së Ramës

Deputeti i LSI-së Endrit Braimllari me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me qendrimin e ish ministrit Saimir Tahiri. Në postimin e tij Braimllari e cilëson atë si një vegël të Edi Ramës. Postimi: Pasi e perdori mire...

Aksident tragjik në SHBA, humb jetën e reja nga Korça

Një 25 vjeçare nga Korça humbi jetën të martën në një aksident rrugor në SHBA. Viktima është Klivja Çaçi. Aksidenti i rëndë u shënua rreth orës 06:30 të mëngjesit në Livonia, Westland. Mësohet se Klivja Çaçi po udhëtonte me makinën...

Marrëdhënia me Ramën, flet për herë të parë Saimir Tahiri

Ish ministri Saimir Tahiri i pyetur nga gazetari Blendi Fevziu në lidhje me marrëdhënien që ka me kryeministrin Edi Rama është treguar disi skeptik me qendrimet e tij. Pavarësisht kësaj këmbëngulja e Fevizut ka detyruar Tahirin të flasi. Ai thotë se...

Mos u merrni me një fëmijë o popull!

Nga Ilirjan Blloshmi Vdeksh ishalla, mos e bëfsh pikën e hajrit. -Ishalla të vdes djali. -Mos është i Ramës djali. -Kriminel ishalla të vret magupi i lagjes, e ti hajë zorrët kukurec. Po habiteni me këtë? Unë për vete po. Jemi...
- Advertisement -

Latest News

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të...
- Advertisement -

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e planit të rindërtimit për kombinatin...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin Qershor 2020, Lëvizja Vetëvendosje do...

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit Artificial” të Tiranës është mbajtur...